Հասարակություն 10:15 03/01/2020 Հայաստան
Համալսարանական բժիշկները Ամանորի գիշերը 14 վիրահատություն են իրականացրել, որից 12-ը՝ հրավառ նյութերից ստացված վնասվածքների և այրվածքների: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԵՊԲՀ-ի ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը։
«Վստահ եմ, որ հանրապետության մասշտաբով այս թիվն ավելի մեծ է։ Համալսարանական բժիշկները, Արտավազդ Սահակյանի գլխավորությամբ, դեկտեմբերի 31-ին՝ ժամը 22:30-ից մինչ այս պահն աշխատում են լրիվ ծանրաբեռնվածությամբ: Ամանորի գիշերը միայն իրականացրել են 14 վիրահատություն, որից 12-ը՝ հրավառ նյութերից ստացված վնասվածքների և այրվածքների»,- գրել է ռեկտորը։

Общество 12:51 03/01/2020 Армения
Врачи университетской больницы в новогоднюю ночь провели 14 операций, 12 из них – в связи с полученными от пиротехники травмами и ожогами. Об этом написал на своей странице в социальной сети Facebook ректор ЕГМУ Армен Мурадян.
«Уверен, что в масштабах республики эта цифра более высокая. Университетские врачи во главе с Артаваздом Саакяном с 31 декабря и до этого момента работают с полной нагрузкой. Только в новогоднюю ночь проведено 14 операций, 12 из них – в связи с полученными от пиротехники травмами и ожогами», – написал он.