Իրավունք 11:27 15/01/2020 Հայաստան
Անցած գիշեր «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկի դատապարտյալ Վլադիսլավ Միքայելի Մուրադյանը մահացել է։
Քրեակատարողական ծառայությունից  մանրամասնում են, որ 59-ամյա դատապարտյալը հունվարի 15-ին, ժամը 00։35-ին տեղափոխվել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, որտեղ նույն օրը, ժամը 01։45-ին գրանցվել է նրա կենսաբանական մահը։
Ըստ աղբյուրի, ԱՆ «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկի դատապարտյալ Վլադիսլավ Միքայելի Մուրադյանը (ծնված 1961թ., դատապարտվել էր ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177 հոդվածի 3-րդ մասի 1.1 կետով, 176 հոդվածի 1-ին մասով, 176 հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետով՝ 8 տարի ժամկետով ազատազրկման, նախկինում 8 անգամ դատապարտված) 2019 թվականի օգոստոսի 8-ին ՀՀ ԱՆ «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկից տեղափոխվել էր ՀՀ ԱՆ «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկ ՄԻԱՎ 3-րդ կլինիկական փուլ, խիստ արտահայտված իմունային անբավարարություն, տարածուն ատոպիկ դերմատիտ՝ բարդացած ֆուրունկուլոզով, քրոնիկ գաստրիտ, քրոնիկ տոքսիկ հեպատիտ «Ց», երկրորդային սակավարյունություն, հիպոպրոտեինեմիա, լեղապարկի քարեր ախտորոշմամբ:
Բազմիցս տեղափոխվել էր քաղաքացիական հիվանդանոցներ և հետ վերադարձվել քրեակատարողական հիմնարկ։
Դատապարտյալի մահվան փաստի առթիվ նախապատրաստվում են նյութեր, նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։

Право 14:26 15/01/2020 Армения
Содержавшийся в уголовно-исполнительном учреждении «Больница для осужденных» заключенный – 59-летний Владислав Микаелович Мурадян – скончался в ереванском медцентре «Святой Григорий Просветитель», куда он был госпитализирован сегодня ночью.
Как сообщают из Уголовно-исполнительной службы министерства юстиции Армении, Владислав Мурадян (1961 года рождения), приговоренный к 8 годам лишения свободы по пункту 1.1 части 3 статьи 177, части 1 статьи 176, пункту 4 части 2 статьи 176, ранее 8 раз судимый, 8-го августа 2019 года был доставлен из уголовно-исполнительного учреждения  «Армавир» в УИУ «Больница для осужденных» – с диагнозом 3-ая клиническая стадия ВИЧ, резко выраженный иммунодефицит, обширный атопический дерматит, осложненный фурункулезом, хронический гастрит, хронический токсический гепатит С, вторичная анемия, гипопротеинемия, камни в желчном пузыре.