Հասարակություն 09:35 17/01/2020 Հայաստան
Հունվարի 17-ին ժամը 9:00-ի դրությամբ, Եղեգնաձորի, Վայքի, Ջերմուկի, Մեղրիի, Թալինի, Ապարանի, Հրազդանի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին և Սարավանի լեռնանցքում ձյուն է տեղում։
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության հաղորդմամբ, Նոյեմբերյան-Ոսկեպար ավտոճանապարհը մերկասառույցի պատճառով դժվարանցանելի է ծանրաքաշ և կցորդիչով տրանսպորտային միջոցների համար։
Բաղրամյանի, Եղեգնաձորի, Տավուշի, Գավառի, Գորիսի, Քաշաթաղի, Լոռիի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ մերկասառույց է։
Վարդենյանց լեռնանցքը դժվարանցանելի է բքի պատճառով բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
Վթարներից, պատահարներից և խցանումներից խուսափելու նպատակով վարորդներին խորհուրդ է տրվում երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով:
Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտից ՝ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարություն տեղեկացնում են, որ հունվարի 17-ին՝ ժամը 9:30-ի դրությամբ, Մցխեթա-Ստեփանծմինդա- Վերին Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։

Общество 10:05 17/01/2020 Армения
17 января по состоянию на 09:00 по местному времени, на автодорогах Ехегнадзора, Вайка, Джермука, Мегри, Талина, Апарана, Раздана и перевале Сараван – идет снег.
Как сообщает министерство территориального управления и инфраструктур РА, автодорога Ноемберян-Воскепар по причине гололеда труднопроходима для грузовых автомобилей и транспортных средств с прицепом.
На автодорогах районов Баграмян, Ехегнадзор, Тавуш, Гавар, Горис, Кашатаг и Лори местами образовался гололед.
Перевал Варденяц труднопроходим из-за метели для всех типов транспортных средств.
Все остальные дороги межгосударственного и республиканского значения в Армении открыты для движения.
Согласно полученным из департамента автомобильных дорог Министерства регионального развития и инфраструктуры Грузии данным, 17 января по состоянию на 09:30, дорога Мцхета-Степанцминда-Ларс открыта для всех видов транспортных средств.