Իրավունք 15:54 06/02/2020 Հայաստան
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ընդդեմ գործարար Սիլվա Համբարձումյանի գործը կասեցվել է։ Նման հայտարարություն է տարածել Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական թիմը։
«Առավել մանրամասն տեղեկատվություն կտրամադրվի Երևան քաղաքի առաջին ատյանի դատավոր Էդիկ Ավետիսյանի որոշումն ստանալուց հետո»,-նշում են փաստաբանական թիմից։
Հիշեցնենք, որ հայցադիմումը ներկայացվել է Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբան Արամ Օրբելյանի կողմից՝ զրպարտություն հանդիսացող փաստացի տվյալները հերքելու և երկու միլիոն ՀՀ դրամ փոխհատուցում բռնագանձելու պահանջներով:
Հայցադիմումի հիմք է հանդիսացել Սիլվա Համբարձումյանի կողմից 02.11.2018 թվականին «Հայացք» մամուլի ակումբում ասուլիսի ժամանակ հնչեցված հետևյալ արտահայտությունը․ «Ես 2008 թվականին խոշոր գործարք եմ արել արաբների հետ և ինձ չխանգարելու համար վճարել եմ և՛ հանրապետության նախագահին՝ Քոչարյան Ռոբերտին, և՛ ...»:

Право 16:46 06/02/2020 Армения
Производство дела об иске второго президента Армении Роберта Кочаряна против предпринимательницы Сильвы Амбарцумян приостановлено. Подобное заявление распространила команда адвокатов Роберта Кочаряна.
«Более подробная информация будет предоставлена после получения решения судьи суда общей юрисдикции первой инстанции Эдика Аветисяна», – сообщили адвокаты.
Напомним, иск был подан адвокатом Роберта Кочаряна Арамом Орбеляном с требованием опровергнуть фактические данные, являющиеся клеветой, и взыскать компенсацию в размере двух миллионов драмов.
Основанием для иска послужило заявление Сильвы Амбарцумян, озвученное в ходе пресс-конференции 02.11.2018 года в пресс-клубе «Айацк»: «В 2008 году я совершила крупную сделку с арабами и за то, чтобы мне не мешали, заплатила и президенту республики Роберту Кочаряну, и...»