Հասարակություն 10:08 17/02/2020 Հայաստան
Հայաստանի ԱԻՆ-ում, փետրվարի 16-ին, ժամը 20:24-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երեւանի Մելքումովի 22/1 հասցեում գտնվող ավտոտեխսպասարկման կետում հրդեհ է բռնկվել. ներսում կան ավտոմեքենաներ:
Հրդեհի բարդության «1-Բիս» կանչով դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երեւան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից չորս մարտական հաշվարկ, հրդեհաշիջման եւ փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի օպերատիվ խումբը, ինչպես նաեւ բժշկական ապահովման վարչության հերթապահ բժիշկը:
Ժամը 20:55-ին հրդեհը մեկուսացվել է, 21:05-ին՝ մարվել:
Ամբողջությամբ այրվել են «Mercedes-Benz S-Class», «Mercedes-Benz C-Class» մակնիշների ավտոմեքենաները եւ «Dodge» մակնիշի ավտոմեքենայի շարժիչի հատվածը: Տուժածներ չկան:

Общество 11:20 17/02/2020 Армения
16 февраля в 20:24 по местному времени в Национальный центр кризисного управления СС МЧС Армении поступило сообщение, что в пункте автотехобслуживания, расположенного по адресу Мелкумова 22/1, произошел пожар: внутри находятся автомобили.
Пожару была присвоена степень сложности «1-БИС», по вызову на место происшествия отправились 4 боевых расчета пожарно-спасательного отряда спасательного управления СС МЧС по городу Ереван, оперативная группа организации работ по тушению пожара и спасательных работ, а также дежурный врач.
В 20:55 пожар был локализован, а в 21:05 – потушен.
Полностью сгорели автомобили марок «Mercedes-Benz S-Class», «Mercedes-Benz C-Class» и моторный отсек автомобиля «Dodge». Пострадавших нет.