Քաղաքական 17:12 05/03/2020 Արցախ
Արցախի Պահպանողական կուսակացությունն իր ծրագրում առանձնահատուկ տեղ է հատկացնում էկոլոգիական անվտանգությանը։ Քարոզարշավի շրջանակում պատրաստած տեսանյութում հայտարարում է Արցախի նախագահի թեկնածու, կուսակցության նախագահ Դավիթ Բաբայանը։
Նա ընդգծում է՝ բոլորի պարտքն է պահել, պահպանել, փայփակել բնությունը, ուստի առաջարկում են ցանկացած ծրագիր իրականացնելիս հաշվի առնել բնապահպանական նորմերը։
«Բնապահպանության նախարարությունը պետք է մեզ մոտ դառնա գլխադասային գերատեսչություն, պետք է պահպանենք մեր ջրային ռեսուրսները, մեր անտառները, որևէ ապօրինի հատում անթույլատրելի է»,-նշում է կուսակցության նախագահը։

Политика 17:39 05/03/2020 НКР
Консервативная партия Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) в своей предвыборной программе уделила особое внимание экологической безопасности. Об этом в видеозаписи в рамках агиткампании к предстоящим выборам заявил кандидат на пост президента Арцаха, председатель данной партии Давид Бабаян.
Он подчеркнул, долгом каждого является сохранять, бережно относиться к природе, экологии, посему партия предлагает при осуществлении любых программ учитывать также экологические нормы.
«Министерство охраны природы должно стать у нас ведущим ведомством, мы должны сохранить наши водные ресурсы, наши леса, а любая попытка незаконной вырубки деревьев просто неприемлема», – отметил председатель Консервативной партии Арцаха.