Հասարակություն 11:42 17/03/2020 Աշխարհում
Մոսկվայում երկու տարեկան մի աղջիկ  բնակարանում երկու օր նստել է մահացած մոր դիակի մոտ,  նրան հանձնել են մորաքրոջը: Այս մասին ՏԱՍՍ գործակալությանը հաղորդել են իրավապահ մարմինները:
«Պարտիզանկայայի փողոցում ՝ բազմաբնակարան շենքի բնակարաններից մեկում հայտնաբերվել է երկու տարեկան մի աղջիկ, որը մահացած մոր մարմնի հետ միայնակ գտնվել էր բնակարանում: Բժիշկների հետազոտություններից հետո երեխան տեղափոխվել է մորաքրոջ մոտ»,- հայտնում են գործակալության աղբյուրները:
Տեղում աշխատում է օպերատիվ-քննչական խումբը, որը պարզում է դեպքի հանգամանքները և կնոջ մահվան պատճառը:

Общество 12:15 17/03/2020 В мире
Двухлетняя девочка просидела двое суток одна в квартире с телом умершей матери в Москве, сейчас ребенка передали тете. Об этом ТАСС сообщил источник в правоохранительных органах.
"На Партизанской улице в одной из квартир жилого дома обнаружена двухлетняя девочка, которая находилась в квартире одна с телом умершей матери. В настоящее время ребенок после осмотра врачей передан родной тете", - сказал собеседник агентства.
По его словам, на месте работает следственно-оперативная группа, которая выясняет обстоятельства случившегося, а также причину смерти женщины.