Հասարակություն 17:04 27/03/2020 Հայաստան
Նոր տիպի կորոնավիրուսի վարակի տարածմամբ պայմանավորված ՌԴ կառավարության որոշմամբ՝ «Ռուսավիացիան» 2020թ. մարտի 27-ի ժամը 00:00-ից սկսած դադարեցնում է ՌԴ օդանավակայաններից օտարերկրյա օդանավակայաններ և հակադարձ ուղղությամբ իրականացվող կանոնավոր և չարտերային ավիահաղորդակցությունը: Բացառություն են կազմելու օտար երկրներից ՌԴ քաղաքացիների փոխադրումը Ռուսաստան՝ համաձայն ՌԴ ԱԳՆ կողմից կազմված քաղաքացիների ցուցակի, և օտարերկրյա քաղաքացիների՝ օտարերկրյա պետություններ վերադարձն ապահովող չվերթները՝ ըստ նախապես գնված տոմսերի։
ՀՀ կառավարությունի հորդորում ենք ՀՀ վերադարձի համար տոմս ձեռք բերած ՀՀ քաղաքացիներին անմիջապես կապ հաստատել ավիաընկերության հետ:

Политика 17:50 27/03/2020 В мире
В соответствии с решением правительства РФ, в связи с распространением новой коронавирусной инфекции, начиная с 00:00, 27 марта 2020 года, “Росавиация” прекращает регулярное и чартерное авиасообщение, осуществляемое из российских аэропортов в аэропорты иностранных государств и в обратном направлении.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, исключение составят полеты, связанные с вывозом российских граждан на территорию Российской Федерации из иностранных государств в соответствии со списком граждан, составленным МИД РФ, а также иностранных граждан в иностранные государства по заранее приобретенным авиабилетам.
Призываем граждан Республики Армения, которые уже приобрели билет в Армению, связаться непосредственно с авиакомпанией, говорится в сообщении.