Հասարակություն 09:00 27/03/2020 Հայաստան
ՀՀ ոստիկանությունից տեղեկացնում են, որ Հայաստանի Հանրապետությունում հայտարարված արտակարգ դրությամբ պայմանավորված՝ կորոնավիրուսային համավարակի կանխարգելման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների արդյունավետության ապահովման նպատակով՝ ՀՀ ճանապարհային ոստիկանության և տարածքային ստորաբաժանումների ուժերով Արցախի Հանրապետություն տանող ճանապարհներին (Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհ, Տեղ և Սյունիք գյուղերից դեպի Արցախ սահմանային հատված) անհապաղ նշանակվելու են կայուն պահակետեր՝ ժամանակավորապես արգելելով բոլոր անձանց մուտքն Արցախի Հանրապետություն:
Բացառություն կարվի.
- Արցախի Հանրապետությունում հաշվառում ունեցող անձանց,
- բեռնափոխադրում իրականացնող տրանսպորտային միջոցների՝ այդ թվում բեռնատարների համար՝ անկախ բեռնվածությունից, իսկ մարդատար մեքենաներին՝ պարտադիր բեռնված լինելու պարագայում,
- Արցախում կայանալիք ընտրություններին դիտորդական առաքելություն իրականացնող անձանց և լրագրողների համար՝ համապատասխան փաստաթղթերի առկայության դեպքում։

Право 09:51 27/03/2020 Армения
Из Полиции Армении сообщают, что в связи с введенным в РА режимом чрезвычайного положения с целью обеспечения эффективности осуществляемых по предотвращению пандемии коронавируса работ, силы Дорожной полиции и территориальных подразделений на дорогах, ведущих в Арцах (дорога Сотк-Карварчар, пограничный участок от сел Тех и Сюник в сторону Арцаха) немедленно будут установлены стабильные контрольные пункты для временного запрета на въезд в Арцах (Нагорно-Карабахскую Республику, НКР) для всех лиц.
Отмечается, что исключения будут сделаны для:
– Лиц, прописанных в Республике Арцах,
– Транспортных средств, осуществляющих грузоперевозки, в том числе, грузовиков вне зависимости от груза, а для легковых автомобилей – с обязательным условием загруженности,
– Для лиц, осуществляющих наблюдательную миссию на выборах в Арцахе, и журналистов при наличии соответствующих документов.