Քաղաքական 14:01 31/03/2020 Հայաստան
«Արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի մասին ՀՀ օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» և «Էլեկտրոնային հաղորդակցության մասին ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքների նախագիծը չընդունվեց` ստանալով ընդամենը 65 կողմ ձայն:
Քվեարկությունից առաջ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը ընդդիմությանը կոչ ա8եց չքվեարկել մարդու իրավունքները սահմանափակող որոշման օգտին, որն ընդունվեց ընդդիմադիրների կողմից:
Իսկ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցն ասաց՝ անհրաժեշտ է կատարել միջոցառումներ՝ կյանքեր փրկելու համար։ Նա կոչ արեց միավորվել, մասնակցել քվեարկությանը և ասել՝ այո։

В Армении парламентская оппозиция провалила голосование по скандальному законопроекту
Национальное Собрание Армении на внеочередном заседании во вторник, 31 марта, во втором чтении отклонило пакет проектов о внесении поправок в законы РА «О правовом режиме чрезвычайного положения» и «Об электронной коммуникации», он получил всего 65 голосов «за».
До голосования руководитель фракции «Просвещенная Армения» Эдмон Марукян призвал оппозицию не поддерживать законодательную инициативу, ограничивающую права человека, призыв был принят оппозицией.
Глава фракции правящего блока «Мой шаг» Лилит Макунц в свою очередь отметила: необходимо осуществить мероприятия для спасения жизней. Она призвала консолидироваться, принять участие в голосовании и сказать «да».