Իրավունք 14:22 04/04/2020 Հայաստան
Ոստիկանությունը շարունակում է ապահովել նոր կորոնավիրուսի հնարավոր տարածումը կանխելու նպատակով անձանց ազատ տեղաշարժի սահմանափակումների վերաբերյալ Պարետի որոշման կատարումը։
Ոստիկանությունից մանրամասնում են, որ ապրիլի 3-ի ժամը 9-ից մինչև ապրիլի 4-ը ժամը 9-ը, մեկուսացման կամ ինքնամեկուսացման կանոնները կամ ազատ տեղաշարժվելու իրավունքի այլ սահմանափակումները խախտելու փաստերով 477 անձի նկատմամբ կազմվել է վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություն, իսկ Պարետի որոշումն ուժի մեջ մտնելուց հետո մինչև ապրիլի 4-ի ժամը 9-ը՝ 5665 անձի նկատմամբ, 2441-ը՝ մայրաքաղաքում, 3224-ը՝ մարզերում։
Բնակչությանը ևս մեկ անգամ հորդորում ենք` խստագույնս սահմանափակել բնակարաններից դուրս գալը և բնակարաններից դուրս գալ բացառապես ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում՝ պահպանելով Պարետի որոշմամբ սահմանված պահանջները։

Society 18:30 04/04/2020 Armenia
The Police of Armenia continues implementing the Commandant’s directive on the restriction on public movement to prevent the spread of coronavirus, the press service at the Police reported.
As the source said, from April 3 9 a.m. to April 4 9 p.m., 477 people in Armenia have been pressed with administrative charges for violating quarantine rules and other restrictions of public movement imposed to contain the coronavirus.
The total number of citizens called for administrative liability has been 5665 since the directive of the Commandant’s Office. 2441 out of the total number were recorded in capital Yerevan, 3224 – in regions.
The Police urges the citizens to strictly refrain from leaving the houses under quarantine rules except for bare essentials.