Հասարակություն 15:05 21/04/2020 Հայաստան
Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհուրդը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ափոսոսանք է հայտնում ՀՀ վարչապետի տեսաուղերձի հեռարձակմանն առնչվող միջադեպի համար, որի հետևանքով Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրեն Մարգարիտա Գրիգորյանը պարտավորված եղավ հրաժարական տալ։
«Խորհուրդը հարգում է գործադիր տնօրենի անձնական պատասխանատվություն կրելու որոշումը՝ ընդունելով նրա հրաժարականը։ Միաժամանակ Խորհուրդն իր գնահատանքն է հայտնում Մարգարիտա Գրիգորյանին՝ Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրենի պաշտոնում արդյունավետ, պրոֆեսիոնալ և անձնվեր աշխատանքի համար։
Խորհուրդը Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակել Հանրային հեռուստաընկերության ստեղծագործական հարցերով տնօրենի տեղակալ Արմեն Սարգսյանին։
Իրենց դիմումների համաձայն՝ զբաղեցրած պաշտոններից ազատվել են նաև լրատվական ծառայության տնօրեն Պետրոս Ղազարյանը և հեռուստաընկերության պրոդյուսեր Վարդան Հակոբյանը։ Լրատվական ծառայության տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել տնօրենի տեղակալ Ռուբեն Շահինյանը։
Առաջիկայում Խորհուրդը կձևավորի մրցութային հանձնաժողով և կհայտարարի մրցույթ Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրենի պաշտոնի համար»,- նշված է հայտարարությունում:

Society 16:35 21/04/2020 Armenia
The Council of the Public TV Company of Armenia issued a statement expressing regret over the incident related to the leakage of the behind-the-scenes footage of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan’s live address to the nation.
"The Council respects the decision of the executive director to bear personal responsibility, accepting his resignation. At the same time, the Council expresses its appreciation to Margarita Grigoryan for her effective, professional and dedicated work as Executive Director of the Public TV Company,” the statement said.
Armen Sargsyan, the deputy director for creative affairs, has been selected as acting executive director of the TV channel, the council said.
Petros Ghazaryan, the director of the media service, and Vardan Hakobyan, the producer of the TV company, have been dismissed upon their resignation. The deputy director of the TV station, Ruben Shahinyan, has been appointed acting director of the media service.
In the near future, the council will set up a commission and announce a tender for the position of executive director of the Public TV Company, the statement said.