Հասարակություն 15:05 21/04/2020 Հայաստան
Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհուրդը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ափոսոսանք է հայտնում ՀՀ վարչապետի տեսաուղերձի հեռարձակմանն առնչվող միջադեպի համար, որի հետևանքով Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրեն Մարգարիտա Գրիգորյանը պարտավորված եղավ հրաժարական տալ։
«Խորհուրդը հարգում է գործադիր տնօրենի անձնական պատասխանատվություն կրելու որոշումը՝ ընդունելով նրա հրաժարականը։ Միաժամանակ Խորհուրդն իր գնահատանքն է հայտնում Մարգարիտա Գրիգորյանին՝ Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրենի պաշտոնում արդյունավետ, պրոֆեսիոնալ և անձնվեր աշխատանքի համար։
Խորհուրդը Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակել Հանրային հեռուստաընկերության ստեղծագործական հարցերով տնօրենի տեղակալ Արմեն Սարգսյանին։
Իրենց դիմումների համաձայն՝ զբաղեցրած պաշտոններից ազատվել են նաև լրատվական ծառայության տնօրեն Պետրոս Ղազարյանը և հեռուստաընկերության պրոդյուսեր Վարդան Հակոբյանը։ Լրատվական ծառայության տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել տնօրենի տեղակալ Ռուբեն Շահինյանը։
Առաջիկայում Խորհուրդը կձևավորի մրցութային հանձնաժողով և կհայտարարի մրցույթ Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրենի պաշտոնի համար»,- նշված է հայտարարությունում:

Общество 15:41 21/04/2020 Армения
Совет Общественного телевидения Армении распространил заявление, в котором выражает сожаление в связи с инцидентом, произошедшим в ходе трансляции видеообращения премьер-министра РА, вследствие чего исполнительный директор телекомпании Маргарита Григорян была вынуждена подать в отставку.
«Совет уважает решение исполнительного директора по части возложения на себя личной ответственности, принимая её отставку. В то же время Совет выражает признательность Маргарите Григорян за её эффективную, профессиональную и самоотверженную работу в должности исполнительного директора Общественного телевидения Армении.
Совет назначил временно исполняющим обязанности исполнительного директора Общественного телевидения Армении заместителя директора по творческим вопросам Общественного телевидения Армена Саркисяна.
На основании собственных заявлений, освобождены с занимаемых должностей также директор информационной службы Общественного телевидения Армении Петрос Казарян и продюсер телекомпании Вардан Акопян. Временно исполняющим обязанности директора информационной службы назначен замдиректора Рубен Шагинян.
В ближайшее время Совет сформирует конкурсную комиссию и объявит конкурс на должность исполнительного директора Общественного телевидения Армении», – говорится в заявлении.