Քաղաքական 17:45 27/04/2020 Հայաստան
Արցախի Հանրապետության  պաշտպանության նախկին նախարար, Արցախի ոստիկանապետ Լևոն Մնացականյանի հետ այսօրվա հանդիպումը Ապրիլյան պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող ՀՀ ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանն արդյունավետ է գնահատում։
«Հանձնաժողովը ստացել է շատ անկեղծ պատասխաններ։ Կարևոր էր այսօրվա անկեղծ շփումը»,-  հանձնաժողովի նիստից հետո լրագրողներին ասաց Ա.Քոչարյանը։
Նրա ներկայացմամբ, հանդիումը տևել է չորս ժամից ավելի։
«Մեր աշխատանքի վերջնափուլում ունեցել ենք կարևոր հանդիպում։ Հանձնաժողովի աշխատանքն այսօր հերթական անգամ գնահատում եմ արդյունավետ»,- ասաց Անդրանիկ Քոչարյանը։
Հիշեցնենք, որ գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանը 2016 թվականի ապրիլյան պատերազմի ժամանակ ղեկավարել է Պաշտպանության բանակը։

Политика 18:37 27/04/2020 Армения
Председатель Следственной комиссии Национального Собрания Армении по изучению обстоятельств военных действий в апреле 2016 года считает сегодняшнюю встречу с начальником Полиции Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Левоном Мнацаканяном эффективной.
Напомним, что во время Апрельской войны 2016 г. Левон Мнацаканян занимал должность министра обороны, командующего Армией обороны Арцаха.
После заседания Андраник Кочарян заявил журналистам: «Комиссия получила очень искренние ответы. Сегодняшнее искреннее общение было важным».
По его словам, встреча продлилась больше 4 часов.
«В стадии завершения нашей работы мы провели важную встречу. Работу комиссии сегодня в очередной раз оцениваю эффективно», – отметил А.Кочарян.