Հասարակություն 12:07 16/05/2020 Հայաստան
Ռուսաստանում ՀՀ դեսպանությունից հայտնում են, որ որ Մոսկվայի «Դոմոդեդովո» օդանավակայանից դեպի Երևան հերթական չարտերային չվերթը «Ռեդ Վինգս» ավիաընկերությունը կիրականացնի մայիսի 17-ին (ժամը՝ 15։40-ին)։
Նշյալ չվերթով Հայաստան կարող են վերադառնալ դեսպանությունում հերթագրված քաղաքացիները (հերթագրումը՝ սկսած 464 համարից):
«Քաղաքացիների՝ ճշտված ցուցակը կհրապարակենք հաջորդիվ։
Մեկնող քաղաքացիների տվյալները հավելյալ ճշտվում են հեռախոսակապի միջոցով։
Հերթագրված քաղաքացիներին տոմսեր ձեռք բերելու համար անհրաժեշտ է մայիսի 17-ին մոտենալ օդանավակայանի N94 տոմսարկղ (ժամը՝ 11:00-ից սկսած):
Հաշվառումը կմեկնարկի ժամը՝ 12։00-ից սկսած (32-ից 37-ը հաշվառման սեղաններ)»,-նշում են դեսպանությունից։

Society 13:02 16/05/2020 Armenia
Armenia’s Embassy to Russia reports that the next charter flight from Moscow that will repatriate Armenian citizens to homeland will arrive in Yerevan on May 17 at 15։40.
As the Embassy detailed, the plane will carry citizens who have initially registered by the Embassy.
It is noted that the final list of the passengers eligible for the flight will be published later as the Embassy staff now checks details with registered citizens via phone.
It is reminded that all citizens returning from Moscow will be subject to mandatory14-day quarantine.