Հասարակություն 12:07 16/05/2020 Հայաստան
Ռուսաստանում ՀՀ դեսպանությունից հայտնում են, որ որ Մոսկվայի «Դոմոդեդովո» օդանավակայանից դեպի Երևան հերթական չարտերային չվերթը «Ռեդ Վինգս» ավիաընկերությունը կիրականացնի մայիսի 17-ին (ժամը՝ 15։40-ին)։
Նշյալ չվերթով Հայաստան կարող են վերադառնալ դեսպանությունում հերթագրված քաղաքացիները (հերթագրումը՝ սկսած 464 համարից):
«Քաղաքացիների՝ ճշտված ցուցակը կհրապարակենք հաջորդիվ։
Մեկնող քաղաքացիների տվյալները հավելյալ ճշտվում են հեռախոսակապի միջոցով։
Հերթագրված քաղաքացիներին տոմսեր ձեռք բերելու համար անհրաժեշտ է մայիսի 17-ին մոտենալ օդանավակայանի N94 տոմսարկղ (ժամը՝ 11:00-ից սկսած):
Հաշվառումը կմեկնարկի ժամը՝ 12։00-ից սկսած (32-ից 37-ը հաշվառման սեղաններ)»,-նշում են դեսպանությունից։

Второй за неделю рейс Red Wings Москва-Ереван состоится 17 мая
Из посольства Армении в России сообщают, что очередной чартерный рейс из московского аэропорта «Домодедово» в Ереван будет выполнен авиакомпанией Red Vings 17 мая (в 15:40).
В сообщении, размещенном на странице диппредставительства в Facebook, отмечается, что в воскресенье на Родину смогут вернуться заранее зарегистрировавшиеся в списках посольства граждане – начиная с 464-го номера.
Указывается также, что билеты на авиарейс можно приобрести в кассе №94 аэропорта «Домодедово» с 11.00. Регистрация начнется в 12.00.
Отметим, 15 мая вывозным рейсом той же авиакомпании на Родину из российской столицы вернулись 232 граждан Армении.