Քաղաքական 11:42 19/05/2020 Տարածաշրջան
Մայիսի 18-ին Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովը տեսակոնֆերանսով հանդիպում է  անցկացրել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտիի (Ֆրանսիա) և Էնդրյու Շոֆերի (ԱՄՆ), ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ։
Ադրբեջանi ԱԳՆ-ի հաղորդմամբ, կողմերը քննարկել են ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործընթացի ներկա վիճակը և համավարակի ավարտից հետո առաջիկա ամիսներին իրականացվելիք քայլերը:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել աշխատել՝ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ համավարակի մեղմացումից հետո Ադրբեջանի և Հայաստանի արտգործնախարարների հաջորդ հանդիպման ամսաթիվը և ժամանակը որոշելու ուղղությամբ:

Politics 12:15 19/05/2020 Armenia
Azerbaijan’s Foreign Minister Elmar Mammadyarov held on Monday an online meeting with the OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov (Russia), Stéphane Visconti (France) and Andrew Schofer (USA) and Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk, Trend reports citing the country's Foreign Ministry.
At the meeting, the sides discussed the current situation of the Nagorno-Karabakh conflict settlement process and the steps to be taken during the upcoming months, in the post-pandemic period.
It was agreed to work on determining the time and date of the next meeting of the foreign ministers of Azerbaijan and Armenia with the mediation of the Minsk Group co-chairs after the softening of the outbreak.