Իրավունք 13:27 20/05/2020 Հայաստան
Կառավարության դիմաց բողոքի ակցիա են իրականացնում Ռեստորանների սեփականատերերն ու աշխատակիցները՝ հայտնելով, որ ցանկանում են աշխատելու թույլտվություն ստանալ:
Ակցիայի մասնակից դերասան,շոումեն  Սարգիս Գրիգորյանը հայտարարեց, որ ոլորտի սեփականատերերը և աշխատակիցները բաց նամակ են հրապարակել ֆեյսբուքում, որին կառավարությունը չի արձագանքել:
Գրիգոյանը նկատեց, որ ոչ մեկը իրենց հետ չի քննարկում այդ խնդիրները և  տրամաբանական չէ, երբ ոլորտների 80 տոկոսը բացված է իսկ ռեստորանները չեն ախատում:
«Ես ուզում եմ կառավարության հետ քննարկել հարցը, որովհետև իմ պարապուրտի մեջ գտնվելուց տուժում են բոլորը՝ պետությունը, նույնիսկ  եկեղեցին»,- հայտնեց քաղաքացին և հավելեց, որ այս ընթացքում իր ընտանիքը ստացալ է 68 հազար դրամ աջակցություն:
Տեղում կարգը պահպանող ոստիկանները բերման ենթարկեցին Սարգիս Գրիգորյանի: Ցուցարարներին մոտեցան նաև «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները:

Право 15:58 20/05/2020 Армения
Перед зданием правительства Армении владельцы ресторанов и сотрудники сферы ресторанного бизнеса проводят сегодня акцию протеста, сообщив, что желают получить разрешение на возобновление работы.
Участник акции, актер, шоумен Саркис Григорян сообщил, что рестораторы и сотрудники опубликовали открытое письмо в соцсети Facebook, на которое представители правительства никак не отреагировали.
С. Григорян отметил, что никто не обсуждает с ними эти проблемы, и нелогична ситуация, при которой 80% отраслей функционируют, но рестораны остаются закрытыми.
«Желаю обсудить вопрос с представителями правительства, поскольку из-за моего нахождения в простое страдают все: государство, и даже церковь», – заявил он и добавил, что за этот период его семья получила социальную помощь в размере 68 тысяч драмов.
Отметим, полицейские подвергли приводу Саркиса Григоряна. Затем к зданию правительства прибыли также депутаты Национального Собрания Армении от фракции «Просвещенная Армения».