Հասարակություն 16:23 10/06/2020 Հայաստան
Կառավության դիմաց միայնակ ակցիա իրականացնող քաղաքացուն ոստիկանները հինգ րոպե ժամանակ տվեցին՝ տարածքը լքելու համար, քանի որ ակցիաներն արգելվում են։
Քաղաքացին ասաց՝ խաղատներից մեկի աշխատակից է, չորս ամիս թույլ չեն տալիս խաղատներն աշխատեն, ինքն էլ չի կարողանում ընտանիքը պահել։
«Ավարտեք ձեր ակցիան, թե չէ բերման կենթարկենք։ Ես Ձեզանից պահանջում եմ դադարեցնել ակցիան, լքեք տարածքը»,- ասաց ոստիկանը։
Գարիկ Կիրակոսյանն ասաց՝ փորձել է զանգել կառավարություն, խնդիրը ներկայացնել, չեն պատասխանում, այսօր էլ որևէ մեկը չի իջնում իրեն լսելու համար։
«Գիտե՞ք ինչի, որովհետև իրենց երեխեքի փորը կուշտ ա։ Ակումբներն ու խաղատները չեն աշխատում, մենք ի՞նչ անենք։ Դուք օրենքի մարդ եք, պարոն ավագ լեյտենանտ ջան, ասեք, ի՞նչ անենք։ Միայնակ մայրեր կան»,- շարունակեց խնդիրները ներկայացնել երիտասարդը՝ նշելով, որ ոչ մեկ իրեն «լայաղ» չի անում լսել։
Գարիկ Կիրակոսյանն ասաց, հազար աշխատակիցների կողմից լիազորված է, եկել է այստեղ խնդիրը ներկայացնելու, եթե այն լուծում չստացավ, հազար մարդ իրենց ընտանիքի անդամների հետ կգան կառավարության դիմաց։
«Մարտի 21-ից չենք աշխատում, պետությունից 10 դրամ չենք ստացել, որը լրացնում ենք, պատասխանում է՝ դուք մերժված եք։ Ես ու ինձ նման շատերը օգնության կարիք ունենք, օնլայն գրում եմ, չի օգնում»,- նշեց նա՝ ավելացնելով, որ գործատուններն աշխատակիցներին սնունդ են տրամադրել, բայց դա երկար չի կարող շարունակվել, իրենք ուզում են աշխատել։

Общество 18:00 10/06/2020 Армения
Сотрудники Полиции Армении дали 5 минут гражданину, который в одиночку проводил акцию протеста у здания правительства, чтобы покинуть территорию, поскольку в данный момент проведение акций запрещено.
Гарик Киракосян – сотрудник одного из игорных домов, на протяжении 4 месяцев деятельность казино запрещена, а он, в свою очередь, не может содержать свою семью.
«Заканчивайте свою акцию, иначе будете задержаны. Я требую от Вас прекратить акцию, покиньте территорию», – отметил сотрудник полиции.
Гарик Киракосян же отметил, что пытался дозвониться в правительство, представить возникшую проблему, однако никто не отвечает, а сегодня никто не спустился, чтобы выслушать его проблему.
«Знаете, клубы и казино не работают, но что нам делать? Вы – человек закона, г-н старший лейтенант, скажите, что нам делать? Есть же и матери-одиночки», – продолжил перечислять проблемы гражданин.
Г. Киракосян подчеркнул, что пришел сюда, чтобы представить проблемы тысячи сотрудников, если вопрос не разрешится, то эти люди вместе с членами своих семей придут к зданию правительства.
«Мы не работаем с 21 марта, но не получили от государства даже 10 драмов. При заполнении заявок на предоставление помощи нам говорят, что отклонили заявку. Мы нуждаемся в помощи», – отметил он, добавив, что работодатели предоставляют сотрудникам продукты питания, но это не может долго продолжаться, они хотят работать.