Քաղաքական 20:09 18/06/2020 Հայաստան
ՌԴ «Միասնական Ռուսաստան» իշխող կուսակցության՝ միջազգային հարցերով գլխավոր խորհրդի նախագահության հանձնաժողովն կարծում է,որ  «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի շուրջ ստեղծված իրավիճակը  պետք է կարգավորվի օրենքին համապատասխան՝ հարգելով քաղաքական բազմազանության և հասարակական գործունեության ազատությունը: Այս մասին հայտնում է կուսակցության մամուլի ծառայությունը:
«Ելնում ենք նրանից, որ ժողովրդավարական պետություններին բնորոշ քաղաքական մրցակցությունը չի վարվի անօրինական մեթոդներով, և մեր հայ գործընկերներին մաղթում ենք շուտափույթ դուրս գալ ստեղծված հակամարտությունից, որն արձագանք է ստացել Հայաստանի Հանրապետության սահմաններից այն կողմ»,- նշվում է հայտարարությունում:
Հայտարարության մեջ նաև նշվում է, որ «Միասնական Ռուսաստան» և «Բարգավաճ Հայաստան» քաղաքական կուսկացությունները 2008 թվականից հաջողությամբ համագործակցում են՝ ի շահ երկու երկրների ժողովուրդների:
Հայաստանի կողմից ՀԱՊԿ-ի ֆինանսավորման դադարեցումը ողբերգություն չէ, կազմակերպությունը շարունակում է աշխատել։ Այս մասին «Ռուսաստան...

Политика 19:53 18/06/2020 В мире
Комиссия Президиума Генерального совета «Единой России» по международной деятельности считает, что ситуация должна разрешиться в строгом соответствии с законом, с уважением политического многообразия и свободы общественной деятельности. Об этом сообщает пресс-служба партии.
«Исходим из того, что свойственная демократическим государствам политическая конкуренция не будет вестись неправовыми методами, и желаем нашим армянским коллегам скорейшего выхода из возникшего конфликта, получившего резонанс далеко за пределами Республики Армения», – говорится в официальном заявлении комиссии.
В обращении также отмечается, что политические партии «Единая Россия» и «Процветающая Армения» успешно сотрудничают в интересах народов двух стран с 2008 года.