Տնտեսություն 16:38 10/07/2020 Հայաստան
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է ավտովարկավորման շահավետ պայմաններ և վարկի ձևակերպման արագ ու հարմարավետ գործընթաց՝ ինչպես առաջնային, այնպես էլ երկրորդային շուկաներից:
Բանկից հայտնում են, որ վարկի տրամադրման որոշման կայացումը կատարվում է առավելագույնս կարճ ժամկետներում,  պահանջվում է փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթ, իսկ գործարքի ձևակերպման համար նոտարական վավերացում չի պահանջվում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է հայաստանյան շուկայում աննախադեպ ծառայություն` վարկային հայտի ներկայացումից ոչ ավել, քան 30 օր առաջ ՀՀ ներկրված ավտոմեքենաների վարկավորում։
Հոգ տանելով իր հաճախորդների մասին, վարկի գործողության ողջ ընթացքում Բանկն իրականացնում է ԿԱՍԿՈ ապահովագրություն, որոշ դեպքերում նաև հաճախորդի անձնական ապահովագրություն:
Վարկառուի ամսական վարկային բեռը նվազեցնելու նպատակով՝ Բանկն առաջարկում է նաև ավտովարկերի գնում ՀՀ այլ բանկերից և վարկային կազմակերպություններից, ինչը հնարավորություն է տալիս հաճախորդին տեղափոխել իր գործող ավտովարկը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ և զգալիորեն  կրճատել ամսական վարկային բեռը:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում ավտովարկ կարող եք ձևակերպել սկսած 10% կանխավճարից, տարեկան 12% -14% տոկոսադրույքով (փաստացի տոկոսադրույք` 18% -24%), 500.000-ից 28 միլիոն ՀՀ դրամի չափով, 1-ից մինչև 5 տարի մարման ժամկետով:
Ավտովարկի հայտ կարող են ներկայացնել 21-ից մինչև 65 տարեկան բոլոր ՀՀ ռեզիդենտները։
Առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ Բանկի պաշտոնական կայքում` www.vtb.am կամ զանգահարելով Բանկի Կոնտակտային Կենտրոն` 87-87 հեռախոսահամարով:

Общество 16:42 10/07/2020 Армения
Банк ВТБ (Армения) предлагает выгодные условия автокредитования, а также удобный и быстрый процесс оформления кредита для автомобилей как с первичного, так и со вторичного рынков.
Согласно релизу, решение о выдачи кредита принимается максимально оперативно, при этом требуется минимальный пакет документов, а оформление сделки осуществляется без нотариального заверения.
Банк ВТБ (Армения) предлагает уникальную услугу на рынке Армении – кредитование уже импортированных автомобилей, ввезенных в РА не более чем за 30 дней до подачи заявки на кредит.
Заботясь о своих клиентах, на весь срок кредита Банк осуществляет КАСКО страхование автомобиля, а по некоторым видам автокредитования осуществляется также личное страхование заемщика.
С целью снижения ежемесячной кредитной нагрузки заёмщиков, Банк предлагает услугу рефинансирования автокредитов из иных банков и кредитных организаций РА на более выгодных условиях, что позволит клиенту перевести свой автокредит в Банк ВТБ (Армения) и значительно снизить ежемесячную кредитную нагрузку.
Оформить автокредит в Банке ВТБ (Армения) можно с предоплатой начиная от 10%, с процентной ставкой 12%-14% годовых (эффективная ставка 18%-24%), на сумму от 500 тыс. до 28 млн. драмов РА, со сроком погашения от 1-ого до 5-и лет.
Заявку на автокредит могут подать все резиденты РА в возрасте от 21 года до 65 лет.
Более подробную информацию о продукте можно получить на официальном сайте Банка www.vtb.am или позвонив в Контактный центр Банка по номеру 87-87.