Հասարակություն 09:08 06/08/2020 Հայաստան
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հեռախոսազրուց է ունեցել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսի հետ՝ ցավակցություն հայտնել երեկ Բեյրութի նավահանգստում տեղի ունեցած ողբերգական իրադարձության կապակցությամբ, որը մարդկային զոհերի և ավերածությունների պատճառ է դարձել:
ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակից հայտնում են, որ նախագահ Սարգսյանն իր ցավակցությունն ու զորակցություն է հայտնել Լիբանանի բարեկամ ժողովրդին` զոհվածների հարազատներին մաղթելով տոկունություն և ոգու արիություն, իսկ բոլոր վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում:
Սերժ Սարգսյանը Կիլիկիո Կաթողիկոսից հետաքրքրվել է նաև Բեյրութի մեր հայրենակիցների վիճակով, ազգային կառույցների, հոգևոր-մշակութային կենտրոններին հասցված վնասներով և որպես «Լույս» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ`

Society 11:14 06/08/2020 Armenia
Third President of Armenia Serzh Sargsyan on Wednesday held a telephone conversation with Catholicos of the Great House of Cilicia, His Holiness Aram I, to express condolences over Tuesday's deadly explosion at the port of Beirut, which caused numerous casualties and destruction.
Sargsyan offered his deepest condolences and sympathy to the friendly people of Lebanon, wishing the victims’ relatives endurance and courage, as well as a speedy recovery to the injured, his office reported.
The former president inquired about the condition of Armenians in Beirut, the damage caused to Armenian organizations, cultural and spiritual centers. In his capacity of Chairman of the Board of Trustees of Luys Foundation, Serzh Sargsyan expressed readiness to contribute to their rehabilitation.