Հասարակություն 09:08 06/08/2020 Հայաստան
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հեռախոսազրուց է ունեցել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսի հետ՝ ցավակցություն հայտնել երեկ Բեյրութի նավահանգստում տեղի ունեցած ողբերգական իրադարձության կապակցությամբ, որը մարդկային զոհերի և ավերածությունների պատճառ է դարձել:
ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակից հայտնում են, որ նախագահ Սարգսյանն իր ցավակցությունն ու զորակցություն է հայտնել Լիբանանի բարեկամ ժողովրդին` զոհվածների հարազատներին մաղթելով տոկունություն և ոգու արիություն, իսկ բոլոր վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում:
Սերժ Սարգսյանը Կիլիկիո Կաթողիկոսից հետաքրքրվել է նաև Բեյրութի մեր հայրենակիցների վիճակով, ազգային կառույցների, հոգևոր-մշակութային կենտրոններին հասցված վնասներով և որպես «Լույս» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ`

Общество 11:02 06/08/2020 Армения
Третий президент Армении Серж Саргсян сегодня провел телефонный разговор с Католикосом Великого Дома Киликийского Арамом Первым, выразил соболезнования в связи с происшедшим вчера в порту Бейрута трагическим событием, которое стало причиной человеческих жертв и разрушений.
Как сообщают из офиса третьего президента РА, С. Саргсян выразил свои соболезнования и поддержку дружественному народу Ливана, пожелав родным погибших стойкости и мужества духа, а всем раненым – скорейшего выздоровления.
Серж Саргсян также спросил у Киликийского Католикоса о состоянии наших бейрутских соотечественников, поинтересовался нанесённым национальным учреждениям и духовно-культурным центрам ущербом и как председатель Совета попечителей Фонда «Луйс» выразил готовность принять участие в их восстановлении.