Քաղաքական 12:15 19/08/2020 Հայաստան
Պաշտոնաթողությունից հետո ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրավիրել է իր առաջին մամուլի ասուլիսը՝ Ապրիլյան պատերազմի թեմայով։ Մինչ ասուլիսը սկսելը՝ Սերժ Սարգսյանն առաջարկեց իրենց  հարգանքի տուրքը մատուցել Ապրիլյան քառօրյայի բոլոր մասնակիցներին՝  ողջերին և նահատակվածներին։
«Առաջին հերթին հիշենք Ադամ Սահակյանին և Գևորգ Վարդանյանին, այսօր նրանց ծննդյան օրն է։ Փառք նրանց և մեր երախտագիտությունը նրանց ծնողներին, հարազատներին, մերձավորներին և բոլոր նրանց, ովքեր հիշում և այսօր էլ իրենց հարգանքի տուրքն են մատուցում»,- ասաց ՀՀ երրորդ նախագահը։
Սերժ Սարսգյանը շնորհակալություն հայտնեց լրագրողներին համավարակի դեմ պայքարում ակտիվ մասնակցության համար։ Նա նշեց, որ, անշուշտ, համավարկի դեմ պայքարին իրենց ամենամեծ մասնակցությունն ունեն բժիշկները։
«Վստահ եմ՝ մեր հանրությունը, ես անձամբ, շատ շնորհակալ եմ մեր բժիշկներին։ Նրանք վտանգելով իրենց կյանքը՝ ամեն օր կյանքեր են փրկում»,- ասաց երկրի նախկին ղեկավարը։
Դիմելով լրագրոներին՝ Սերժ Սարգսյանն ասաց. «Դուք ևս ամեն օր հանդիպում եք տասնյակ մարդկանց, հարցազրույցներ և ռեպորտաժներ եք կազմակերպում՝ շատ մոտ լինելով այդ վտանգին։ Մեկ անգամ ևս շնորհակալ եմ»։

Politics 12:58 19/08/2020 Armenia
Armenia’s third President Serzh Sargsyan started his first press conference aft resignation on Wednesday on the topic of April war 2016. Before the start, Sargsyan called on the participants to pay tribute to memory of the fallen serviceman in the April War of 2016.
“First, let me recall Adam Sahakyan and Gevorg Vardanyan as todays marks their birthday anniversary. Glory to them and our gratitude to their parents and relatives, to all those who remember them and pay tribute to their memory,” Sargsyan said.
The former president next thanked all reporters present at the press conference for the active work in the struggle against the pandemic and the doctors who risk their lives in the fight against the disease.
Addressing the reporters, Sargsyan said: “Every day you meet dozens of people, interview and prepare reportages being so close to the disease. I want to thank you all,” said Sargsyan.
To note, in April 2020 Sargsyan was questioned at the parliamentary ad-hoc Commission investigating the April Four-Day War promised to answer all questions of the reporters once the situation with the pandemic allows and the state of emergency regime is loosened in the country.