ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:43 28/08/2020 Հայաստան
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Որքան էլ առողջապահության նախարարությունից հերքեն, թե Արսեն Թորոսյանի գործերը լավ են, և նա դիմում չի գրելու, ոչ միայն մամուլի աղբյուրներն են վկայում այն մասին, որ այդպես չէ, այլև բազում փաստեր։
Ասենք, այն, որ Թորոսյանը Ֆեյսբուքից ջնջվել է, որ նա արձակուրդ է գնում, երբ համաճարակի դեմ պայքարը շարունակվում է։ Այն, որ արձակուրդն օգոստոսի 31-ից է, իսկ կառավարության օգոստոսի 27-ի նիստին նա չէր մասնակցում։
Այն, որ իր «ախոյանին»՝ Բժշկական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Մուրադյանին, հանգիստ է թողել և ԵՊԲՀ-ում հոգաբարձուների խորհրդում շատ քիչ «մարդ» է անցկացրել, իսկ խորհրդի նախագահն էլ իր թիմից չէ։ Եվ եթե դրսից ճնշումներին և մամուլի բարձրացրած աղմուկին չենթարկվելու Նիկոլ Փաշինյանի «կոմպլեքսը» և Միքայել Մինասյանի հոր պարագան չլինեին, նա հաստատ արդեն ազատված կլիներ պաշտոնից»։

Пресса дня 12:03 28/08/2020 Армения
Газета «Грапарак» пишет «Сколько бы Минздрав Армении не утверждал, что у Арсена Торосяна дела обстоят хорошо и он не напишет заявления, все это вовсе не так, о чем свидетельствуют не только источники прессы, но и множество других фактов».
«Скажем то, что Торосян деактивировал свой аккаунт в Facebook, что он уходит в отпуск, в то время как борьба с коронавирусом все еще продолжается. То, что у него отпуск с 31 августа, а на заседании кабмина 27 августа он не участвовал.
То, что Торосян оставил в покое своего «противника», ректора Ереванского государственного медицинского университета Армена Мурадяна и в Совет попечителей ЕГМУ провел очень мало «людей», а его председателем является отнюдь не человек из команды министра.
И если бы не «комплекс» Никола Пашиняна по части внешнего давления и поднятой прессой шумихи, а также обстоятельство отца Микаела Минасяна, то он уже точно был бы освобожден от должности», – пишет газета.