Քաղաքական 09:00 31/08/2020 Հայաստան
Բանակցություններ են ընթանում ՍՈւ-30ՍՄ կործանիչների նոր խմբաքանակ ձեռք բերելու ուղղությամբ: Այս մասին հայտարարել է պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը «Ազատություն» ռկ-ին տված հարցազրույցում։
Դավիթ Տոնոյանն ասել է, որ Հայաստանի պաշտպանության նախարարության և Ռուսաստանի Միավորված ավիաշինարարական ընկերության միջև ստորագրվել է Սու-25-ի արդիականացման և վերանորոգման պայմանագիր։
Պայմանագիրը կնքվել է «Պատրիոտ» կոնգրես-ցուցահանդեսային կենտրոնում՝ «Բանակ-2020» միջազգային ռազմատեխնիկական համաժողովի շրջանակներում:
«Կնքվեց 4 Սու-25-երի արդիականացման ծրագիր, որը տարիներ շարունակ չի հաջողվել իրականացնել:
Ռազմարդյունաբերության ոլորտում բավականին հետաքրքիր լուծումներ են եղել, ինձ ոգեշնչում է մասնավոր կազմակերպությունների ներգրավվածությունը, համատեղ ձեռնարկությունների ստեղծումը ռազմարդյունաբերության ոլորտում»,-ասել է Տոնոյանը։

Politics 11:32 31/08/2020 Armenia
Armenian is in talks with Russia to obtain new batch of Su-30 SM multifunctional fighters, Defense Minister Davit Tonoyan said in an interview with RFE/RL's Armenian service.
Speaking of the military equipment the Armed Forces plan to acquire, Tonoyan reminded about the contract signed between the Defense Ministry and the United Aircraft Corporation of Russia for the modernization and repair of the Su-25 fleet of the Armed Forces. The contract was signed within the framework of international military-technical forum.
"We signed a contract for modernization of Su-25 jets which we have not been able to implement, Interesting solutions in the sphere of military technical industry were offered which encourage the involvement of private manufacturers and the establishment of joint industries in the sector," Tonoyan has noted.