Հասարակություն 10:25 07/09/2020 Հայաստան
Սեպտեմբերի 6-ին, ժամը 20:14-ին Մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Դիլիջան-Իջևան ավտոճանապարհին՝ «Կարմիր կամուրջ» կոչվող տարածքի խաչմերուկում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ մեքենայում կա արգելափակված քաղաքացի։
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Տավուշի մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ: ԱԻ նախարարության հաղորդմամբ, պարզվել է, որ Իջևան-Երևան ավտոճանապարհի 22-րդ կմ-ին «Mitsubishi Pajero io» մակնիշի ավտոմեքնենան (վարորդ՝ Վահե Ս․, ծնված 1996 թ.) բախվել է «DAF» մակնիշի (վարորդ՝ Գոշա Շ․, Վրաստանի Հանրապետության քաղաքացի) բեռնատար ավտոմեքենային:
Փրկարարները ավտոմեքենայից դուրս են բերել Վահե Ս․-ին և մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային, ով հոսպիտալացվել է Դիլիջանի ԲԿ։

Общество 11:04 07/09/2020 Армения
6 сентября в 20:14 по местному времени в Национальный центр управления в кризисных ситуациях МЧС Армении поступило сообщение, что на автодороге Дилижан-Иджеван произошло ДТП: гражданин заблокирован в автомобиле.
Согласно информации, на место происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательного отряда спасательного управления по Тавушской области СС МЧС.
Выяснилось, что на 22 км. автодороги Иджеван-Ереван автомобиль марки «Mitsubishi Pajero io» (водитель Ваге С., 1996 г.р.) столкнулся с грузовым автомобилем «DAF» (водитель Гоша Ш., гражданин Грузии).