Քաղաքական 17:20 25/09/2020 Հայաստան
«Հայաստանի պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակը հայտարարել է, որ Ադրբեջանը սահմանի երկայնքով ուժեր է կուտակում, հավելելով, որ ՀՀ զինված ուժերը հնարավոր բոլոր միջոցներով հետևում են այդ շարժերին։
Սպասելի գործընթացներ են, որոնք բխում են Ադրբեջանից, Թուրքիայից հնչող հայտարարությունների ու գործողությունների տրամաբանությունից։
Ադրբեջանի շարժերն ու կուտակումները հատկապես տարածաշրջանում ստեղծված իրադրության պայմաններում միանշանակ կարելի է որակել որպես սադրանք։
Ի դեպ, այս իրավիճակում բավականին տարօրինակ դիրքում են համանախագահները, որոնք գործուն միջոցներ չեն ձեռնարկում՝ սադրանքներն ու հնարավոր ռազմական գործողությունները կանխելու ուղղությամբ»։

Политика 20:04 25/09/2020 Армения
«Пресс-секретарь министра обороны Армении заявила, что Азербайджан скапливает силы вдоль границы, добавив, что ВС РА всеми возможными средствами следят за этими передвижениями.
Ожидаемые процессы, которые вытекают из логики звучащих из Азербайджана, Турции заявлений и их действий.
Передвижения и скопления ВС Азербайджана особенно в условиях создавшейся в регионе обстановки однозначно можно характеризовать как провокацию.
Кстати, в этой ситуации в довольно странной позиции – сопредседатели, которые не предпринимают действенных шагов в направлении пресечения провокаций и возможных военных действий».