Քաղաքական 14:02 16/10/2020 Արցախ
Նոր սերնդի հայ զինվորականության փայլուն ներկայացուցիչներից է կապիտան Գևորգ Բալայանը: Ոչնչացրել է թշնամական զինուժին պատկանող 6 տանկ, 7 հետևակի մարտական մեքենա, 3 անվավոր տեխնիկա: Ներկայացված է «Մարտական խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանի:
Շարքային Հարություն Վարդանյանն էլ կպարգևատրվի «Մարտական խաչ» 2-րդ աստիճանի շքանշանով՝ ճակատային գծի հարավ-արևելյան հատվածում թշնամական 3 տանկ, նույնքանն էլ հետևակի մարտական մեքենա ու կենդանի ուժ ոչնչացնելու համար:
Մարտական գործողությունների ընթացքում հսկայական նշանակություն ունեն ապահովման բոլոր տեսակները: Ճակատային գծի տարբեր հատվածներում ծավալված թեժ մարտերի ժամանակ, տեխնիկական գերազանց ապահովում իրականացնելու համար, ինչի շնորհիվ յուրային ուժերը կարողացել են հասնել էական ձեռքբերումների, «Արիության համար» մեդալով կպարգևատրվի փոխգնդապետ Արմեն Իսրայելյանը»,- ասված է ՊԲ տարածած հաղորդագրությունում։

Политика 14:48 16/10/2020 Армения
Капитан Геворк Балаян уничтожил 6 танков, 7 боевых машин пехоты и 3 единицы колесной техники Азербайджана
Министерство обороны Арцаха (НКР) представила новые имена военнослужащих, которые вели героические бои.
«Ряды героев нашего времени пополняются.
Один из ярких представителей нового поколения армянских военных – капитан Геворк Балаян. Он уничтожил 6 танков, принадлежащих ВС Азербайджана, 7 боевых машин пехоты, 3 единицы колесной техники. Он представлен к Ордену “Боевой крест” 1-й степени.
Рядовой Арутюн Варданян, в свою очередь, будет награжден Орденом “Боевой крест” 2-й степени, за уничтожение в юго-восточном направлении линии фронта 3 танков противника, 3 единиц боевых машин пехоты и живой силы.
Во время боевых действий огромное значение имеют все виды безопасности.
За блестящее техническое обеспечение во время ожесточенных боев на различных участках линии фронта, благодаря чему удалось достичь существенных достижений, медалью “За отвагу” будет награжден Армен Исраелян», – говорится в сообщении АО.