Իրավունք 17:22 22/10/2020 Աշխարհում
Ռուսաստանի Անվտանգության դաշնային ծառայությունը Մոսկվայի շրջանում կանխել են ահաբեկչություն։ Ծնունդով Կենտրոնական Ասիայից, որը ցանկանում էր պայթեցնել պետական գերատեսչություններից մեկը, ձերբակալվել է։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հայտնել են հատուկ ծառայությունից։
«Կանխվել է ահաբեկչան ակտը մայրաքաղաքի շրջանում: Ձերբակալվածը ծնունդով Կենտրոնական Ասիայի տարածքից է 1990 թվականին ծնված»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։
Քննության տվյալներով, միջազգային ահաբեկչական կազմակերպությունների զինյալների ցուցումով նա պատրաստվում էր պայթեցնել ինքնաշեն ռումբը «պետական շենքերից մեկում»:

Law 20:39 22/10/2020 World
Russian Federal Security Service (FSB) apprehended a Central Asian man who prepared to carry out a terror attack in one of the administrative building in the Moscow Region, the FSB press service told TASS Thursday.
"An operation led to apprehension of a man originating from the Central Asian region, born in 1999, who prepared a terror attack in an administrative building using an improvised explosive device, acting under orders of members of international terror groups," the press service said.
"The criminal planned to leave to a combat zone in the Middle East later in order to participate in the terror group’s activities," the press service said.