Հասարակություն 16:27 22/10/2020 Աշխարհում
Արցախի Շուշի քաղաքում Ադրբեջանի կողմից Ղազանչեցոց եկեղեցու հրթիռակոծության ժամանակ վիրավորված ռուսաստանցի լրագրող Յուրի Կոտենոկի առողջական վիճակը բարելավել է, կարող է Երևանից վերադառնալ Մոսկվա։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնել է ՌԴ առողջապահության փոխնախարար Ալեքսեյ Կուզնեցովը։
«Ռուսաստանի քաղաքացի Յուրի Կոտենոկի վիճակը, որը վիրավորվել էր Լեռնային Ղարաբաղում, բարելավվել է: Մոսկվա թռիչքի համար բժշկական հակացուցումներ չկան», - ասել է Կուզնեցովը:
Նրա հետ տուժած մյուս երկու ռուսաստանցի լրագրողները Երևանից Մոսկվա են տեղափոխվել ավելի վաղ։ Յուրի Կոտենոկի դեպքում հնարավոր չէր տեղափոխումը, անհրաժեշտ էր ավարտին հասցնել անհրաժեշտ բուժումը տեղում։
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 8-ին Ադրբեջանի կողմից Շուշիի Ղազանչեցոց եկեղեցու հրթիռակոծության հետևանքով վիրավորվել էր 3 ռուսաստանցի լրագրող։ Նրանք տեղափոխվել էին Երևան։

Политика 16:49 22/10/2020 В мире
Состояние раненного в карабахском городе Шуши российского журналиста Юрия Котенка улучшилось, противопоказания для его перелёта из Еревана в Москву нет, сообщил РИА Новости помощник министра здравоохранения РФ Алексей Кузнецов.
Ранее сообщалось, что Котенок пока не готов к транспортировке из Еревана в Москву. Он считает необходимым завершить необходимые лечебные и восстановительные процедуры на месте.
«Состояние российского гражданина Юрия Котенка, ранее получившего ранение в Нагорном Карабахе, улучшилось. Медицинских противопоказаний для его перелёта в Москву нет», – сказал Кузнецов.