Հասարակություն 18:30 06/11/2020 Հայաստան
Խաղաղ բնակչության նկատմամբ Ադրբեջանը շարունակում է պատերազմական հանցագործությունները։ Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի ԱԻՊԾ-ից։
Օրվա ընթացքում(կեսօրից հետո) կասետային հրթիռներ են արձակվել Ստեփանակերտի ուղղությամբ, ավերել ու նյութական մեծ վնաս պատճառել բնակիչներին։
Հրթիռներն ընկել են բնակելի տների վրա ու շենքերին հարող տարածքներում, վնասել տանիքները, պատշգամբներն ու ջարդել լուսամուտները։
Բարեբախտաբար` քաղաքացիական բնակչության շրջանում տուժածներ չկան։
Թշնամական ուժերի հաջորդ թիրախը Շուշին է։  Ադրբեջանաթուրքական  հանցավոր ագրեսիայի հետևանքով Արցախի մշակույթի մայրաքաղաքում ևս ավերածություններն ու վնասների չափն անհաշիվ են։

Политика 18:49 06/11/2020 Регион
Азербайджан продолжает совершать военные преступления в отношении мирного населения Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики). Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Арцаха.
В течение дня (после полудня) в направлении арцахской столицы Степанакерта были выпущены кассетные снаряды, которые привели к разрушениям и причинили большой материальный ущерб жителям.
Ракеты упали на жилые дома и прилегающие к зданиям территории, повреждены крыши и балконы, разбиты окна.
«К счастью, среди гражданского населения пострадавших нет.
Следующей мишенью вражеских сил стал город Шуши. В результате азербайджано-турецкой преступной агрессии разрушения и размер ущерба в культурной столице Арцаха также бесчисленны».