Քաղաքական 11:17 08/11/2020 Հայաստան
Ինքներդ գիտեք, թե ում միջոցով կապվեք, որ արագ լինի: Պետք է խնդրել Բայդենին վերահաստատել 907-րդ բանաձևը վերականգնելու և Ադրբեջանին ռազմական օգնություն չտրամադրելու վերաբերյալ իր դիրքորոշումը: Պետք է ողջունել Թուրքիայի նկատմամբ պատժամիջոցներ կիրառելու Կոնգրեսի ՆՊ-ի երկկուսակցական ջանքերը (ներքաղաքական կոնտեկստը նա կհասկանա): Ու մի կարևոր բան էլ: Թրամփը դեռ նախագահա մինչ հունվարի 20-ը:
Հ.Գ. Նախկին-ներկա չանեք: Նախկինները Բայդենի/Օբամայի ու դեմոկրատների հետ աշխատանքի լավ փորձ ու լավ կապեր ունեն: Հանուն գործի օգտագործեք»։

Политика 12:05 08/11/2020 Армения
«Предлагаю премьер-министру позвонить Байдену (Джо Байден – избранный президент США, Прим.ред), поздравить и представить ситуацию в Арцахе.
Пусть поймут всю серьезность вопроса.
Сами знаете, посредством кого можно связаться, чтобы было быстрее. Нужно попросить Байдена подтвердить его позицию касательно восстановления 907-й резолюции и непредоставлении военной помощи Азербайджану. Необходимо поприветствовать двухпартийные усилия Нижней палаты Конгресса о применении санкций в отношении Турции (внутриполитический контекст он поймет). И ещё кое-что важное. Трамп будет в должности президента до 20 января.
P.S. Не разделяйте на прежних и нынешних. У прежних отличный опыт работы с Байденом/Обамой и демократами, и хорошие связи. Используйте это во благо дела».