Քաղաքական 10:45 11/11/2020 Արցախ
«Համաձայն Նիկոլ Վովայի Փաշինյանի ստորագրած փաստաթղթի, ընդամենը 4 օրից (կիրակի օրը) ադրբեջանցի բաշիբոզուկներն առանց որևէ կրակոցի կմտնեն Քարվաճառ, կմտնեն Դադիվանք, կվերցնեն մեր կառուցած ՀԷԿ-երը, մեր կառուցած ճանապարհները, տները, դպրոցները։
Առանց մեկ կրակոցի կանցնեն Մռավի անառիկ լեռներով, որոնք պահել ենք 26 տարի։
Փաշինյանը խաբելով զավթեց իշխանությունը, խաբելով ու պետական համակարգը քանդելով պահեց իշխանությունը, խաբելով քայքայեց Հայաստանի պաշտպանունակությունը, խաբելով (ու բոլորից թաքուն) Արցախը հանձնելու թուղթ ստորագրեց, հիմա էլ փորձում է խաբելով և արյունով պահել իշխանությունը, որպեսզի որևէ բան չխանգարի իր ստորագրած խայտառակ կապիտուլյացիան իրականություն դարձնել։
Նույնիսկ եթե Փաշինյանը որևէ մեղք չունենար այս ամենում, ապա այդպիսի թուղթ ստորագրելուց հետո պետք է գլխիկոր հեռանար։
Վերջին 3 օրը երկրի ղեկավարը ՓԱԽԱԾ է։ Վախենում է իր աշխատավայր գնալ։ Ասում են՝ ռազմական դրություն է, բայց փաստորեն ռազմական դրության պայմաններում երկրի ղեկավարը ԴԱՍԱԼՔԵԼ է։
Դասալքել է ու փորձում է «հներ ու նորեր» կեղծ թեզով Հայաստանն էլ քանդել։ Հայտնի ֆիլմի «խելագար թագավորի» պես պատրաստ է պայթացնել երկիրը, միայն թե ինքն ու իր ազգականները, մերձավորները շարունակեն «պարգևավճարներ» ստանել։
Այո, մի ապշեք, նույնիսկ այս օրերին Ղարաբաղը հանձնող թիմը պարգևավճարներ է ստանում!!!
Այսօր ընտրությունը հետևյալն է. կա՛մ Հայաստան, կա՛մ Նիկոլ։
Այսօր Նիկոլին պաշտպանողը պաշտպանում է պետական հանցագործի, դավաճանի, պաշտպանում է հազարավոր կյանքեր խլած մարդասպանի, Հայաստանի ինքնիշխանությունը զրոյացնող ստահակի։
Այսօր Նիկոլի հեռացում պահանջողը՝ անկախ իր քաղաքական համակրանքներից ու հակակրանքներից, անկախ իր ճաշակներից, պաշտպանում է Հայաստանի ապագա ունենալու իրավունքը, մեր երեխաների Հայաստանում ապրելու իրավունքը։
Մեր պատմության մեջ նիկոլներ շատ են եղել, բայց եղել են նաև հայրենասերներ, որոնք չնայած ամեն ինչի երկիրը ամեն գնով պահել են։
Այսօր Հայաստանի 28 տարվա ամենակարևոր ընտրության օրն է»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ռազմական փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը։

Политика 12:27 11/11/2020 Армения
Согласно подписанному Николом Воваевичем Пашиняном (премьер-министром Республики Армения. – ред.) документу, всего через 4 дня (в воскресенье) азербайджанские башибозуки без единого выстрела войдут в Карвачар, войдут в Дадиванк, возьмут построенные нами ГЭС, построенные нами дороги, дома и школы, пишет на своей странице в соцсети Facebook координатор специализированного военного сайта Razm.info Карен Вртанесян.
Без единого выстрела пройдут через неприступные горы Мрава, которые мы удерживали 26 лет.
Пашинян обманным путем захватил власть, обманным путем и разрушением государственной системы сохранил свою власть, обманным путем разрушил обороноспособность Армении, обманным путем (и в тайне от всех) подписал бумагу о сдаче Арцаха. Теперь же он пытается обманом и кровью удержать власть, чтобы ничто не помешало ему реализовать подписанную им позорную капитуляцию.
Даже если бы Пашинян не был ни в чем виноват, то после подписания такого документа он должен был, опустив голову, уйти.
Последние 3 дня руководитель страны в бегах. Он боится посетить свое рабочее место. Говорят, у нас в стране военное положение. Но, фактически, выходит, что в условиях военного положения руководитель страны дезертировал.
Дезертировал и пытается разрушить Армению с помощью ложного тезиса о «прежних и новых». Как «безумный король» из известного фильма, он готов взорвать страну, лишь бы он сам и его родственники и друзья и дальше получали «премии».
Да, не удивляйтесь, даже в эти дни команда, сдающая Карабах, получает премии!
Сегодня выбор таков: либо Армения, либо Никол!
Сегодня защищающий Никола покровительствует государственному преступнику, предателю, убийце, отнявшему тысячи жизней, обнулившему суверенитет Армении лжецу.
Сегодня тот, кто требует ухода Никола, независимо от его политических симпатий и антипатий, независимо от его вкусов, защищает право Армении на будущее, право наших детей жить в Армении.
В нашей истории было много николов, но были и патриоты, которые, несмотря ни на что, любой ценой сохранили страну.