Քաղաքական 19:56 11/11/2020 Հայաստան
Ազգային անվտանգության ծառայությունում ես որպես վկա եմ հարցաքննվել 307.4 հոդվածով հարուցված քրեական գործի շրջանակում: Այս մասին ԱԱԾ շենքի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը:
«Քրեական գործ է հարուցվել, ես որպես վկա եմ հարցաքննվել: Երևի Արցախը հանձնելու դավաճանական պայմանագիրը ստորագրելու մասին բարձրաձայնելը և բողոքի ձայն բարձրացնելն այս իշխանությունները համարում են տեղեկատվության հրապարակման խախտում»,-ասաց Վանեցյանն ու հավելեց․ «Այս երկրի միակ դավաճանը Նիկոլ Փաշինյանն է և այն ղազագիրը, որը նա ստորագրեց և կզեց թուրք-ադրբեջանական իշխանությունների դիմաց, չի կարող շարունակվել: Իմ այլընտրանքը նա էր, որ եթե նորմալ կառավարվեր երկիրը, պարգևավճարներ բաժանելու փոխարեն, անիմաստ տեղը ՍՈւ-30 կործանիչներ գնելու փոխարեն Նիկոլ Փաշինյանը լսեր մասնագետներին և գներ օդը պաշտպանող զենք, զինամթերք գներ և բանակը ճիշտ կառավարեր, այլ ոչ թե կառավարեր զուտ պոպուլիզմի տարրեր օգտագործելով, մենք այսօր չէինք ունենա այս պատկերը կամ պատրաստ կլինեինք այս պատերազմին»։

Политика 20:48 11/11/2020 Армения
«В Службе национальной безопасности я был допрошен в качестве свидетеля в рамках уголовного дела по статье 307.4», – заявил у здания СНБ Армении в беседе с журналистами председатель партии «Родина» («Айреник»), бывший директор СНБ РА Артур Ванецян.
«Возбуждено уголовное дело, я был допрошен в качестве свидетеля. Наверное, открыто заявление о подписании предательского соглашения о сдаче Арцаха и протест против него наши власти считают разглашением информации», – пояснил А. Ванецян.
Он добавил также:
«Единственный предатель в этой стране – Никол Пашинян и документ о верноподданстве, который он подписал и бросил перед турецко-азербайджанскими властями, не может иметь продолжения. Моя альтернатива заключалась в том, что при нормальном управлении страной, если бы вместо раздачи премий, бессмысленной покупки истребителей СУ-30, Никол Пашинян прислушивался к специалистам и приобретал средства ПВО, боеприпасы и правильно руководил армией, а не руководил, используя исключительно элементы популизма, у нас не было бы этой картины сегодня и мы бы были готовы к этой войне».