Հասարակություն 14:55 20/11/2020 Հայաստան
Պրոդյուսեր Ռուբեն Մխիթարյանն ու Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող այլ քաղաքացիները Գյումրիում փողոցներ են փակել
Պրոդյուսեր Ռուբեն Միթարյանն ու այլ քաղաքացիներ մեքենաներով փակել են Գյումրիում Շիրակի մարզպետարանի մուտքերն ու ելքերը, նաև այլ փողոցներ։
«Փաշինյան Նիկոլ, քեզ եմ դիմում, շատ էսթետիկ ձևով փակել ենք, ոչ թե դժգույն ու դժբախտ, ինչպես քո կյանքն է»,- ուղիղ եթերում ասում է Ռ. Մխիթարյանը։
Նա նշում է, որ սա խաղաղ, ապակուսակցական անհնազանդության ակցիա է։
«Այս ակցիայով ուզում ենք քեզ հասկացնել՝ գերագույն գլխավոր դավաճան, որ այլևս անելիք չունես մեր երկում,  2,5 տարի փոքր-փոքր քայլերով մեր երկիրը տարել ես կործանում, Արցախը հանձնել թուրքին։ Դու այլևս անելիք չունես Հայաստանում, քո միակ անելիքը դատարանում է՝ փորձես ապացուցել քո անմեղությունը, ինչին շատ-շատ եմ կասկածում»,- ասում է Ռ.Մխիթարյանը։
Նա կոչով դիմում է քաղաքացիներին՝ ամեն մեկն, ինչպես կցանկանա, իր անհնազանդությունը հայտնել այս ստոր պայմանագրի հետ կապված։
«Մեր խնդիրն է ժամ առաջ թուրք դավաճանը հեռանա մեր երկրից, այլ կերպ հնարավոր չէ»,- ասում է Ռ.Մխիթարյանը։
«Է, Նիկոլ ջան, դեժավյու է չէ մոտդ, դեժավյու»,- նշում է նա՝ ցույց տալով փակված փողոցը։
Նա նշում է, որ փողոցները  չեն բացվելու. «Ում ուզում ես բեր, ինչքան ոստիկան ուզում ես բեր, չեն բացվելու այս փողոցները, Փաշինյան Նիկոլ, չեն  բացվելու»,- ասում է գյումրեցի պրոդյուսերը։

Право 15:23 20/11/2020 Армения
«Никол джан, у тебя, небось, дежавю?» Продюсер Р. Мхитарян и другие требующие отставки Пашиняна перекрывают улицы в Гюмри
Продюсер Рубен Мхитарян и другие граждане на машинах заблокировали входы и выходы администрации Ширакской области в Гюмри, а также другие улицы города.
«Никол Пашинян, обращаюсь к тебе, мы перекрыли все очень эстетично, а не скучно и несчастно, как твоя жизнь», – сказал Мхитарян в прямом эфире.
Он отметил, что это мирная и беспартийная акция неповиновения.
«Этой акцией мы хотим дать понять тебе, главный верховный предатель, что тебе больше нечего делать в нашей стране. На протяжении 2,5 лет небольшими шагами те вел нашу страну к краху, Арцах же сдал турку. Тебе в Армении больше нечего делать, тебе есть что сделать только в суде – попытаться доказать свою невиновность, в чем я очень сильно сомневаюсь», – указал Р.Мхитарян.
Он призывает граждан выражать свое неповиновение в связи с этим гнусным соглашением о сдаче Арцаха.
«Наша задача, чтобы этот турецкий предатель как можно скорее покинул нашу страну, иначе невозможно», – говорит Р. Мхитарян.
«Э, Никол джан, у тебя, небось, дежавю?» – отметил он, указывая на перекрытую улицу.
По словам Мхитаряна, улицы разблокированы не будут: «Кого хочешь приводи, сколько полицейских хочешь стягивай, эти улицы не будут открыты, Никол Пашинян, они не будут разблокированы», – указал он.