Քաղաքական 15:57 26/11/2020 Հայաստան
«Քառյակ Մեդիա»-ի համահիմնադիր, նախկին պատգամավոր, միջազգայնագետ Միհրան Հակոբյանին մեղադրանք է առաջադրվել։ Այդ մասին նա հայտարարեց ֆեսյբուքյան ուղիղ եթերում։
«Քիչ առաջ դուրս եկա Երևան քաղաքաի քննչական վարչության շենքից, ինձ մեղադրանք առաջադրվեց ռազմական դրության պայմաններում հավաքներ կազմակերպելու համար։ Մեղադրանքը ես չեմ ընդունում, ես հավաք չեմ կազմակերպել, հավաքը, ըստ էության, կազմակերպիչ չի ունեցել»,- ասաց Մ. Հակոբյանը։
Նրա խոսքով, իրեն մեղադրանք առաջադրելը տեղավորվում է այն գործողությունների տրամաբանության մեջ, որն անում է Նիկոլ Փաշինյանը հստակ դիրքորոշում հայտնած քաղաքացիների նկատմամբ։
«Այն քաղաքացիների, որոնք բարձրաձայնում են, որ ինքը պետական դավաճան է, հայ ժողովրդին ստորացրել է, նրա պատճառով հայ ժողովուրդը հինգ հազարից ավելի զոհ է տվել, հանձնել է Արցախը, ստորացրել է հայ մարդու պատիվը։ Ուզում եմ տեղեկացնել, որ Նիկոլ Փաշինյանի այս գործողությունները ոչ մի արդյունք չեն տալու։ Ես ասել եմ, նորից ասելու եմ, Նիկոլ Փաշինյանը դավաճան է, փալաս է, քաղաքական ոչնչություն, որ հանձնել է Արցախը, կապիտուլացրել է Հայաստանը, հայ մարդու պատիվը գետնով է տվել, նա պետք է հեռանա»,- ասաց Հակոբյանը՝ ընդգծելով, որ Փաշինյանն ու իր թիմի բոլոր անդամներն անխտիր պատասխան են տալու։

Право 17:30 26/11/2020 Армения
Соучредителю "Квартет Медиа", бывшему депутату РПА, политологу, эксперту-международнику Миграну Акопяну предъявлено обвинение. Об этом он сообщил в прямом эфире в соцсети Facebook.
«Я только что вышел из здания Следственного управления города Еревана, мне предъявлено обвинение в организации митингов в условиях военного положения. «Я не принимаю обвинение, я не организовывал митинг, у митинга, по сути, не было организатора», - сказал М. Акопян.
По его словам, предъявление ему обвинения укладывается в ту логику действий, которую проводит премьер-министр Никол Пашинян по отношению к гражданам, выразившим свою четкую позицию.
«Те граждане, которые говорят, что Пашинян является государственным предателем, что он унизил армянский народ, по его вине потери армянского народа составили более пяти тысяч человек, он сдал Арцах, унизил честь армянина. Хочу сообщить, что эти действия Никола Пашиняна не дадут никаких результатов. Я говорил, и еще раз скажу: « Никол Пашинян - предатель, тряпка, политическое ничтожество, он сдал Арцах, привел к капитуляции Армении, он втоптал в грязь честь армянина, он должен уйти», - сказал Акопян, подчеркнув, что Пашинян и Все члены его команды все до одного ответят.