Քաղաքական 15:57 26/11/2020 Հայաստան
«Քառյակ Մեդիա»-ի համահիմնադիր, նախկին պատգամավոր, միջազգայնագետ Միհրան Հակոբյանին մեղադրանք է առաջադրվել։ Այդ մասին նա հայտարարեց ֆեսյբուքյան ուղիղ եթերում։
«Քիչ առաջ դուրս եկա Երևան քաղաքաի քննչական վարչության շենքից, ինձ մեղադրանք առաջադրվեց ռազմական դրության պայմաններում հավաքներ կազմակերպելու համար։ Մեղադրանքը ես չեմ ընդունում, ես հավաք չեմ կազմակերպել, հավաքը, ըստ էության, կազմակերպիչ չի ունեցել»,- ասաց Մ. Հակոբյանը։
Նրա խոսքով, իրեն մեղադրանք առաջադրելը տեղավորվում է այն գործողությունների տրամաբանության մեջ, որն անում է Նիկոլ Փաշինյանը հստակ դիրքորոշում հայտնած քաղաքացիների նկատմամբ։
«Այն քաղաքացիների, որոնք բարձրաձայնում են, որ ինքը պետական դավաճան է, հայ ժողովրդին ստորացրել է, նրա պատճառով հայ ժողովուրդը հինգ հազարից ավելի զոհ է տվել, հանձնել է Արցախը, ստորացրել է հայ մարդու պատիվը։ Ուզում եմ տեղեկացնել, որ Նիկոլ Փաշինյանի այս գործողությունները ոչ մի արդյունք չեն տալու։ Ես ասել եմ, նորից ասելու եմ, Նիկոլ Փաշինյանը դավաճան է, փալաս է, քաղաքական ոչնչություն, որ հանձնել է Արցախը, կապիտուլացրել է Հայաստանը, հայ մարդու պատիվը գետնով է տվել, նա պետք է հեռանա»,- ասաց Հակոբյանը՝ ընդգծելով, որ Փաշինյանն ու իր թիմի բոլոր անդամներն անխտիր պատասխան են տալու։

Politics 17:01 26/11/2020 Armenia
Former Armenian lawmaker Mihran Hakobyan, a co-founder of Qaryak (Quartet) Media, has been charged, he said in a live video on Facebook.
“I have just left the building of the Investigation Department of the city of Yerevan. I have been charged with organizing illegal rallies during a martial law,” the ex-MP said.
He denied any wrongdoing, adding factually the opposition rally held in Yerevan after the Artsakh agreement had no organizer at all.
According to Hakobyan, charging him fits into the logic of the actions taken by Prime Minister Nikol Pashinyan against those citizens who have expressed a clear stance accusing him of committing high treason and capitulating to Azerbaijan.
"I would like to say that these actions of Nikol Pashinyan will not yield any results,” he said, reiterating his calls for the premier’s resignation.