Հասարակություն 17:45 03/12/2020 Հայաստան
Կյանքից հեռացել է վաստակաշատ ավիատոր, ԽՍՀՄ վաստակավոր օդաչու, ՀՀ Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության նախկին պետ Դմիտրի Ադբաշյանը։ Նա 82 տարեկան էր։
Դմիտրի Ադբաշյանի ֆեյսբուքյան էջում նրա ընկերները, տարբեր օգատատերեր իրենց ցավակցությունն են հայտնում ընտանիքին:
«Մեծ Հայի, Վաստակավոր ավիատորի սիրտը չդիմացավ... Ափսոս... Ցավում ու ցավակցում եմ»,- գրել է օգտատերերից մեկը:
Դմիտրի Ադբաշյանը եղել է նաև Լեռային Ղարաբաղի կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի վարչության պետ: 2015-ին ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանն Ադբաշյանին պարգևատրել էր «Երախտագիտություն» մեդալով:

Общество 18:02 03/12/2020 Армения
Ушел из жизни заслуженный авиатор, заслуженный пилот СССР, бывший начальник Главного управления гражданской авиации РА Дмитрий Атбашьян. Ему было 82 года.
На странице Дмитрия Атбашьяна в соцсети Facebook его друзья и разные пользователи выражают свои соболезнования его семье.
«Не выдержало сердце Великого армянина, Заслуженного авиатора ... Жалко ... Скорблю и приношу свои соболезнования», - написал один из пользователей.
Дмитрий Атбашьян возглавлял также Управление гражданской авиации при правительстве Нагорно- Карабахской Республики. В 2015 году президент НКР Бако Саакян наградил Атбашьяна медалью «Благодарность».