Քաղաքական 16:56 18/12/2020 Հայաստան
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ստորագրել է հրամանագրեր ԱՀ կառավարության կազմում նոր նշանակումներ կատարելու մասին:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմից հայտնում են, որ մասնավորապես՝ Կարեն Բորիսի Դանիելյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության արդարադատության նախարար՝ ազատվելով Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնից։
Ժիրայր Մելսիկի Միրզոյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարի պաշտոնից։
Հայկ Ռուբենի Խանումյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար։
Նախագահի ստորագրած մեկ այլ հրամանագրով՝ Արթուր Շահենի Պետրոսյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն։

В Арцахе назначены новые министры: должность получил и Айк Ханумян
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Араик Арутюнян подписал указы о новых назначениях в составе правительства Республики Арцах. Подробности представляет пресс-служба президента Арцаха.
В частности, Карен Борисович Даниелян назначен министром юстиции Республики Арцах и освобожден от должности руководителя Аппарата президента Республики Арцах.
Жирайр Мельсикович Мирзоян освобожден от должности министра территориального управления и инфраструктур Республики Арцах.
Айк Рубенович Ханумян назначен министром территориального управления и инфраструктур Республики Арцах.
Другим указом президента, Артур Шагенович Петросян освобожден от должности первого заместителя руководителя аппарата президента Республики Арцах в соответствии с собственным заявлением.