Հասարակություն 14:55 21/12/2020 Տարածաշրջան
«Խոսքս ուղղում եմ բոլոր նրանց, ովքեր կատարում են Նիկոլի հիստերիկ հրահանգը՝ փորձելով ճնշել և ահաբեկել Սիսիանի եկեղեցու հոգևոր սպասավոր Պարգև քահանա Զեյնալյանին։
Առանց որևէ երկիմաստության և տողատակի ուղիղ զգուշացնում եմ «Մաեստրո» ֆեյքի տակ թաքնված անասուն մեծահարուստ (շուտով ամբաստանյալ) թալանչուն և Երևանից գործուղված ՔՊ-ական վիժվածքներին։
Նույնիսկ չհամարձակվեք երևալ Պարգև քահանայի տեսադաշտում և Սիսիանի եկեղեցու մատույցներում։ Մտքներովդ չանցնի, որ կարող եք նույնիսկ թթու խոսք ասել կամ ծուռ հայացքով նայել նրան, սրբապիղծներ։
Տեր հայրը կարող է նույնիսկ ձեզ ների, ի վերջո քահանա է, բայց շատերը, այդ թվում ես՝ ոչ։ Խստորեն պատժելու եմ։ Պատժելու եմ որպես հայ, որպես տղամարդ, որպես Առաքելական եկեղեցու հետևորդ ու միայն դրանից հետո կթողնեմ ձեզ դատեն օրենքի ամբողջ խստությամբ։
Ու քանի որ բոլորդ ստրկամիտ անասուն եք և միայն ուղիղ խոսքն եք հասկանում, կրկնում եմ՝ ֆիզիկական հաշվեհարդար կլինի ցանկացածի հետ, ով տեր հորը մոտենա։ Հասկացա՞ք։
Հ.Գ. Խաչակիրները, հանուն եկեղեցու, պատժի շատ տեսակներ չունեին։ Վիրավորողի կա´մ ականջներն էին կտրում, կա´մ ոտքերը ջարդում»։

Общество 17:06 21/12/2020 Армения
«Обращаюсь ко всем, кто выполняет истеричный приказ Никола, пытаясь оказать давление и запугать духовного пастыря церкви Сурб Григор Лусаворич Сисиана (Сюникская область) – священника Паргева Зейналяна.
Без всякой двусмысленности и подтекста предупреждаю прячущегося под фейковым аккаунтом «Маэстро» богача-расхитителя (вскоре обвиняемого) и командированных из Еревана примыкающих к партии «Гражданский договор» выродков.
Не смейте даже появляться в поле зрения отца Паргева и в окрестностях церкви Сисиана. Не смейте даже думать, что можете сказать ему хотя бы кислое слово или посмотреть на него криво, богохульники.
Святой отец может даже простит вас, в конце концов, он священник, но многие, в том числе и я, - нет. Накажу как армянин, как мужчина, как последователь Апостольской церкви, и только после этого я позволю судить вас по всей строгости закона».
Инцидент, когда священник Зейналян не подал руки премьер-министру Николу Пашиняну в церкви Святого Григория Просветителя в Сисиане, получил широкий резонанс в обществе. На инцидент отреагировали и Полиция, и Защитник прав человека, и Первопрестольный Св. Эчмиадзин.