Քաղաքական 16:02 07/01/2021 Հայաստան
Ունենք երկրի նախագահի ու վարչապետի նոր տիպ` քաղաքական խաչագողեր, նրանք հերքում, ոչնչացնում են պետական իշխանություն բանեցնելու առաքելությունը։ Այս մասին ասվում է «Երկիր Ծիրանի» կուսակցության նախագահ Զարուհի Փոստանջյանի հայտարարության մեջ։
««Խաչագողը մի գարշելի տիպ է։ Նա ավերված, փչացած, անբարոյականացած հասարակության հրեշավոր ծնունդն է։ Նա նեխած ջրի մրուրն է»․ Խաչագողի հիշատակարանը՝ Րաֆֆի։
Ունենք երկրի նախագահի ու վարչապետի նոր տիպ` քաղաքական խաչագողեր, նրանք հերքում, ոչնչացնում են պետական իշխանություն բանեցնելու առաքելությունը։ Ունենք նաև օրենսդիրներ, որոնք ունակ չեն ինքնուրույն գործել:
Երկիրը գտնվում է պատերազմի մեջ, իսկ երկրի ղեկավարներից մեկը Լոնդոնում է, մյուսը՝ Սևանում ինքնամեկուսացված:
Նոր տիպի քաղաքական խաչագողերի թեզն է գործադիր և օրենսդիր մարմինների ներկայացուցիչներին «խաղաղասեր» և «անփոխարինելի» հռչակելը:
Նոր տիպի քաղաքական խաչագող նիկոլը իրեն իրավունք է վերապահում «գաղափարների» պարագլուխ ու թարգման հանդիսանալ, իսկ մյուսը` քաղաքական խաչագող արմենը, ճգնաժամը լուծողի դերում հանդես գալ:
Երկուսն էլ դեռ գործում են, բայց ակնհայտ է նաև, որ սրտները դողով սպասում են:
Նոր տիպի քաղաքական խաչագողների սպասարկուները և հենարանը՝ շողոքորթ «սև ագռավներն են»:
Շողոքորթ «սև ագռավները», որոնք դեռ հանդուրժում են նոր տիպի քաղաքական խաչագողերին ամենաշատը դողալու առիթ և հիմք ունեն: Դուք պատերազմի սկզբից կատարել եք «սև ագռավների» դերը, սակայն ուշ չէ, ունեք հնարավորություն դառնալու «սպիտակ ագռավ»:
Դուք հաստատապես տեղյակ եք և տիրապետում եք նիկոլի ու արմենի կողմից կատարված և նախապատրաստվող առանձնապես ծանր հանցագործությունների մասին։

Политика 19:40 07/01/2021 Армения
У нас есть новый тип президента и премьер-министра страны - политические крестокрады, они отрицают, разрушают миссию осуществления государственной власти. Об этом говорится в заявлении лидера партии «Еркир Цирани» («Страна абрикоса») Заруи Постанджян.
«Крестокрад - отвратительный тип. Он чудовищное рождение разрушенного, развращенного, аморального общества. Он осадок застоявшейся воды» —«Дневник крестокрада», Раффи.
У нас есть новый тип президента и премьер-министра страны - политические крестокрады, они отрицают, разрушают миссию осуществления государственной власти. У нас также есть законодатели, которые не могут действовать независимо.
Страна находится в состоянии войны, один из лидеров страны в Лондоне, а другой самоизолировался на Севане.
Тезисом нового типа политических крестокрадов является объявление представителей исполнительной и законодательной власти «миролюбивыми» и «незаменимыми».
Новый тип политического крестокрада —никол, оставляет за собой право быть главой и выразителем «идей», а другой, политический крестокрад —армен, выступать в качестве решающего кризис.
Оба еще действуют, но видно также, что с дрожью в сердцах ждут.
Обслуга нового типа политических крестокрадов и опора — это льстивые «черные вороны».
У льстивых «черных ворон», которые все еще терпят новый тип политических крестокрадов, больше всего имеется повод для дрожи. С первых же дней войны вы играли роль «черной вороны», но еще не поздно, у вас есть возможность стать «белой вороной».
Вам точно известно, вы владеете информацией об особо тяжких преступлениях, совершенных и подготавливаемых николом и арменом.
Директор СНБ РА и начальник Генерального штаба ВС РА, вы обязаны действовать.
Сокрытие преступления — это преступление.
Берегитесь, наступит день: руины будут восстановлены, мы выздоровеем и будем жить нравственной жизнью.