Քաղաքական 20:00 08/01/2021 Հայաստան
«Մեկ Հայաստան» կուսակցությունը կոչ-հորդորով դիմել է ՀՀ արժանապատիվ քաղաքացիներին։ Այս մասին տեղեկացնում է կուսակցության ղեկավար Արթուր Ղազինյանը։
Հաշվի առնելով Նիկոլ Փաշինյանի և իր դավաճանական հանցավոր խմբի դեմ օրեցօր աճող դիմադրությունն ու անտոգոնիզմը՝ կապված նրանց կողմից իրագործված և ընթացքի մեջ գտնվող պետական դավաճանության հետ,
Կարևորելով ՀՀ յուրաքանչյուր արժանապատիվ քաղաքացու բողոքի ձայնը բարձրացնելու և դավաճանական խմբի գործողություններին իր անհամաձայնությունը հայտնելու նշանակությունն ու անհրաժեշտությունը,
Կոչ ենք անում՝ մինչև հունվարի 11-ը ձեզ հասանելի բոլոր սոցիալական և հանրային հարթակներում հայտարարել, որ.
1. Չեք լիազորում Նիկոլ Փաշինյանին և իր կողմից ղեկավարվող դավաճանական խմբին հանդես գալ Ձեր անունից, Ադրբեջանի կամ որևէ այլ պետության հետ վարել բանակցություններ, ստորագրել որևէ փաստաթուղթ։
2. Նիկոլ Փաշինյանն այլևս չի ներկայացնում Հայ Ազգը, չի արտահայտում Հայ Ազգի կամքը, գտնվում և գործում է օրենքից դուրս։
3. Նիկոլ Փաշինյանի կողմից ստորագրված ցանկացած փաստաթուղթ արժանանալու է համազգային մերժման, չի կիրառվելու ՀՀ պետական կառավարման և տեղական ինքնակառավարման մարմինների կողմից։
Համազգային այս ակցիան ամբողջ աշխարհին ի ցույց կդնի Նիկոլ Փաշինյանի և իր դավաճանական խմբի մերժվածության իրական մասշտաբը, Հայ Ազգի միասնականությունը, ինչի արդյունքում փաստաթղթի հունվարի 11-ին նախատեսված ստորագրումը կդրաձնի իմաստազուրկ»,-գրել է նա։

Политика 20:29 08/01/2021 Армения
Учитывая растущее сопротивление и антагонизм Никола Пашиняна и возглавляемой им предательской преступной группировки в связи с совершенной ими и продолжающейся государственной изменой,
Подчеркивая важность и необходимость поднятия голоса протеста каждого достойного гражданина Республики Армения и выражения ими несогласия с действиями предательской группировки,
призываем:
до 11 января на всех доступных вам социальных и  публичных платформах заявить, что:
1. Вы не уполномочиваете Никола Пашиняна и возглавляемую им предательскую группировку выступать от Вашего имени, вести переговоры с Азербайджаном или любым другим государством, подписывать какой-либо другой документ.
2. Никол Пашинян больше не представляет армянский народ, не выражает волю армянского народа, то есть действует вне закона.
3. Любой документ, подписанный Николом Пашиняном, удостоится общенационального отрицания, не будет применяться органами местного самоуправления и государственного управления РА.
Эта общенациональная акция продемонстрирует всему миру реальный масштаб неприятия Никола Пашиняна и его предательской группировки, консолидацию армянского народа, в результате чего подписание им документа 11 января сделает его бессмысленным».