Իրավունք 16:16 14/01/2021 Հայաստան
Դուրս եմ գալիս իրավապահ համակարգից և միանում վարչապետի հրաժարականի արդարացի պահանջին. ոստիկանության մայոր
Ոստիկանության մայոր Էդգար Գալոյանը գրել է․
«Հարգելի հայրենակիցներ, ընկերներ, ծառայակիցներ:
Ես` ՀՀ ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչության քրեական հետախուզության խմբի  հատկապես կարևորագույն գործերով ավագ օպերլիազոր, ոստիկանության մայոր Էդգար Գալոյանս, հաշվի առնելով մեր երկրում ստեղծված հասարակական – քաղաքական իրավիճակը,  դուրս եմ  գալիս իրավապահ համակարգից և միանում եմ ժողովրդի կողմից վարչապետի հրաժարականի արդարացի պահանջին:
Համոզված եմ, որ իրենց կոչմանն ու մասնագիտական արժանապատվությանը հավատարիմ ոստիկանները ի վերջո կգիտակցեն, որ իրավապահների առաքելությունը պետությանն ու ժողովրդին ծառայելն է»:

Право 16:38 14/01/2021 Армения
Майор полиции: Ухожу из правоохранительной системы и присоединяюсь к справедливому требованию отставки премьер-министра
Майор полиции Эдгар Галоян написал:
«Дорогие соотечественники, друзья, коллеги.
Я, старший оперуполномоченный группы уголовного розыска по особо важным делам Армавирского регионального управления Полиции РА, майор полиции Эдгар Галоян, учитывая общественно-политическую ситуацию, сложившуюся в нашей стране, выхожу из правоохранительной системы и присоединяюсь к справедливому требованию народа об отставке премьер-министра.
Я убежден, что полицейские, верные своему званию и профессиональной чести, наконец осознают, что миссия правоохранительных органов - служить государству и народу».