Հասարակություն 20:29 20/01/2021 Արցախ
Արցախի Հանրապետությունում   Ռուսաստանի խաղաղապահ զորախմբի զինծառայողները Ստեփանակերտի ուսումնավարժարանում ավարտել են մի շարք ուսումնական առաջադրանքներ:
Ինչպես հաղորդում է ՌԴ  ՊՆ-ն, կրակային վարժանքների ընթացքում զինծառայողները կրակել են տարբեր տեսակի թիրախների վրա ՝ գնդացիրներից, դիպուկահար հրացաններից, ենթափողային ու ձեռքի հակատանկային ականանետերից:
Չնայած դիտակետերում ռուս խաղաղապահների շուրջօրյա հերթապահությանը, Ռուսաստանի խաղաղապահ զորքերի հրամանատարությունը նախատեսել է դասընթացներ անցկացնել մարտական պատրաստվածության հիմնական տեսակների, այդ թվում՝ մարտավարական, մարտավարական-հատուկ, կրակային վարժանքների, ինչպես նաև մարտական մեքենաների և այլ հատուկ տեխնիկայի վարման հմտությունների ուղղությամբ:

Общество 20:24 20/01/2021 НКР
В рамках плановых занятий по боевой подготовке военнослужащие подразделений российского миротворческого контингента в Республике Арцах (НКР) отработали ряд учебных задач на полигоне «Степанакерт».
Как сообщается на сайте МО РФ, в ходе занятий по огневой подготовке военнослужащие провели стрельбы по различным типам мишеней из автоматов и пулемётов, снайперских винтовок, подствольных и ручных противотанковых гранатомётов.
Несмотря на круглосуточное дежурство российских миротворцев на наблюдательных постах, командованием российского миротворческого контингента спланированы занятия по основным видам боевой подготовки, в том числе тактической, тактико-специальной, огневой, а также вождению боевых машин и другой специальной автомобильной техники.