Իրավունք 11:35 04/02/2021 Հայաստան
«Իմ  նկատմամբ անհիմն քրեական հետապնդում սկսելուց և արդյունքում ինձ ապօրինի կարգով ազատությունից զրկելուց հետո, տարբեր լրատվական հարթակներում սկսել են տարածել իմ անձին վերաբերող կեղծ և իրականությանը չհամապատասխանող տեղեկություններ։ Մասնավորապես, տարբեր լրատվության միջոցներում տեղ են գտել չճշտված տեղեկություններ այն մասին, որ ես հանդիսացել եմ ՀՀ պաշտպանության նախարարի խորհրդական։
Հայտնում եմ, որ ես երբևէ չեմ հանդիսացել որևէ նախարարի խորհրդական, երբեք չեմ զբաղեցրել որևէ պաշտոն, ինչպես ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունում, այնպես էլ պետական այլ գերատեսչություններում։
Այս կեղծ  տեղեկությունների տարածումը նպատակ է հետապնդում ստեղծել տպավորություն, որ ես իբր ի պաշտոնե ՊՆ-ի աշխատակիցների նկատմամբ ունեցել եմ ազդեցություն և ինձ մեղսագրվող հանցագործությունները կատարելիս օգտագործել եմ հենց այդ լիազորությունները։
Կռահելով, թե որ անձանց շրջանակներին է ձեռնտու նման կեղծ տեղեկությունների տարածումը և վստահ լինելով, որ քրեական գործի քննության ընթացքում հերքվելու են ինչպես այդ, այնպես էլ նախաքննության մարմնի կողմից հրապարակված այլ տվյալները՝ հորդորում եմ նման լուրեր տարածողներին, այսուհետ ձեռնպահ մնալ այդպիսի գործելաոճից, հակառակ դեպքում ստիպված կլինեմ ձեռնարկել օրենքով սահմանված միջոցներ։
Կարծում եմ, որ այդ անձինք հավանաբար գիտակցում են, որ նման կեղծ լուրերի տարածումը ուղղակի վնաս է հասցնում նաև մեր զինված ուժերի բարձր հեղինակությանը»։

Право 13:13 04/02/2021 Армения
«После инициирования в отношения меня необоснованного уголовного преследования и незаконного лишения меня свободы через различные информационные площадки тиражируются ложные и не соответствующие действительности сведения.
Сообщаю, что никогда не был советником министра, никогда не занимал какую-либо должность как в Минобороны, так и в других государственных ведомствах.
Распространение подобных ложных сведений имеет целью создать впечатление, что он якобы в силу своей должности имел возможность влиять на сотрудников Минобороны и использовал именно эти полномочия при совершении вменяемых мне преступлений.
Догадываясь, каким кругам может быть выгодно тиражирование  подобных недостоверных сведений, и выразив уверенность в том, что в ходе расследования уголовного дела будут опровергнуты как эти, так и другие  данные, опубликованные органом предварительного следствия, Галстян призвал распространяющих подобные сведения впредь воздерживаться от таких методов, в противном случае, по его словам, он будет вынужден предпринять установленные законом меры.
Полагаю, что эти лица, вероятно, осознают, что распространение подобных лживых слухов напрямую вредит высокому авторитету наших вооруженных сил».