Հասարակություն 14:54 05/02/2021 Հայաստան
Վաղարշակ Հարությունյանին այսօր ԱԺ միջանցքներում ուղեկցում էին մի քանի թիկնապահներ։ Լրագրողների ոչ մի հարցի Հարությունյանը չպատասխանեց, ասաց՝ գրավոր ուղղեն հարցերը պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի վարչություն։
Դիտարկմանը, թե գրավոր հարցումներ ուղարկված են, Վաղարշակ Հարությունյանն ասաց. «Այս բոլոր հարցերին, բնական է, ես կպատասխանեմ համապատասխան պահին»։
Ադրբեջանում գտնվող գերիների վերադարձի, իմքայլական պատգամավորի՝ «մենք 30 տարի բանակ չենք ունեցել» հայտարարության վերաբերյալ հարցերը Վաղարաշակ Հարությունյանն անպատասխան թողեց։
«Կներեք էլի խանգարում եք, արդեն իսկականից ձեզի ճիշտ ձևոց չեք պահում, լրագրող եք, հասկացանք, թողեք մարդը անցնի»,- ի պատասխան հնչող հարցերի արձագանքեց Հարությունյանի թիկնապահներից մեկը։

Общество 15:15 05/02/2021 Армения
Министра обороны Армении Вагаршака Арутюняна сегодня в коридорах Национального Собрания РА сопровождали несколько охранников. Ни на один вопрос журналистов министр Арутюнян не ответил, призвал направить вопросы в письменном виде в управление информации и по связям с общественностью МО РА.
На замечание, что письменные запросы направлены, Вагаршак Арутюнян сказал: «На все эти вопросы, естественно, я отвечу в соответствующий момент».
Вопросы касательно заявлений о возвращении на Родину удерживаемых в Азербайджане пленных,  высказывания депутата Национального Собрания от фракции «Мой шаг» о том, что «30 лет у нас армии не было» Вагаршак Арутюнян оставил без ответа.
«Простите, мешаете, уже действительно ведете себя неправильно. Понятно, что вы журналисты, дайте человеку пройти», – отреагировал на адресуемые министру вопросы один из охранников Арутюняна.