Քաղաքական 16:24 06/02/2021 Հայաստան
Փաշինյանն ու Նավալնին կարողանում են քաոս ստեղծել և իրենց բավականին հարմարավետ են զգում այդ իրավիճակում. Ռոբերտ Քոչարյան
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը Sputnik Արմենիային տված հարցազրույցում անդրադարձել է ռուս բլոգեր Ալեքսեյ Նավալնու և ՀՀ գործող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի արարքների միջև նմանության թեմային։
«Շատ ընդհանուր բան կա` թե՛ փորձի բացակայությունը, թե՛ լկտիությունը, թե, ի դեպ, մարդկանց մանիպուլացնելու տաղանդը։ Դա իսկապես տաղանդ է՝ մարդիկ են, որոնք կարողանում են քաոս ստեղծել և իրենց բավականին հարմարավետ են զգում այդ իրավիճակում»,-հայտարարել է Ռոբերտ Քոչարյանը։
ՀՀ երկրորդ նախագահը կարծում է, որ նման մարդկանց ի հայտ գալը հակահամակարգային թրենդ է, որը սնվում է համացանցի  և սոցցանցերի միջոցով տեղեկատվության ապակենտրոնացմամբ։
«Այս ամենը հակասում է պետական մտածողությանը և, ընդհանուր առմամբ, պետականաստեղծ հիմքի պատկերացումներին։ Ռուսաստանում այդ հիմքն, ի դեպ, շատ ավելի ուժեղ է»,-ավելացրել է նա։

Politics 17:05 06/02/2021 Armenia
Armenia's second President Robert Kocharyan drew parallel between Armenia's Prime Minister Nikol Pashinyan and Russia's opposition figure Alexey Navanly, insisting both have similarities in their actions. Kocharyan's remarks came in an interview with Sputnik news agency.
"They have a lot in common - the lack of expericnce, the cynisicm as well as a talent to manipulate people. That is a talent, indeed, when a person creates a chaos and feels quite comfortable in it," Kocharyan said.
In the words of the former president, the rise of such people is part of an anti-system trend which is generated from 'decentralization of information' through web and social media.
"And all this contradicts to state thinking, and the basics of state-building, in general. By the way, the ground for it is much  stronger in Russia," added the ex-president.