Հասարակություն 10:35 08/02/2021 Հայաստան
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը ներկայացրել է պայմանները, որոնց ապահովման դեպքում ՀՀ քաղաքացիները կարող են մուտք գործել Վրաստան կամ Ռուսաստան.
ՀՀ քաղաքացիների մուտքը Վրաստան հնարավոր է միայն COVID-19 դեմ պատվաստում ստանալուց հետո (երկու դեղաչափ), իսկ Վրաստանի քաղաքացիները Հայաստան կարող են մուտք գործել միայն Վրաստանի պատկան մարմինների կողմից տրված ելքի հատուկ թույլտվության պարագայում։
Մինչև մարտի 1-ը ՀՀ քաղաքացիները կարող են օդային ճանապարհով մեկնել Ռուսաստանի Դաշնություն հետևյալ պայմաններով՝
հարկավոր է ունենալ կորոնավիրուսի թեստի բացասական պատասխան (առավելագույնը 72 ժամ վաղեմության)՝ արված ստորև ներկայացված լաբորատորիաների կողմից: Թեսթի արդյունքները պետք է մուտքագրված լինեն «Ճամփորդի՛ր առանց Covid-19» բջջային հավելվածում։

Общество 11:19 08/02/2021 Армения
Министерство иностранных дел Республики Армения представило правила, при обеспечении которых граждане Республики Армения могут въезжать в Грузию или Россию.
Въезд граждан Армении в Грузию возможен только после вакцинации COVID-19 (две дозы), а граждане Грузии могут въехать в Армению только со специальным разрешением на выезд, выданным соответствующими властями Грузии.
До 1 марта граждане Республики Армения могут въезжать в Российскую Федерацию воздушным транспортом на следующих условиях:
необходимо при себе иметь отрицательный результат на тест на коронавирус (не позже чем за 72 часа до прибытия), проведенный в лабораториях, перечисленных ниже. Результаты тестирования необходимо внести в мобильное приложение «Путешествуй без Covid-19».