Քաղաքական 17:57 08/02/2021 Հայաստան
Փետրվարի 8-ին ՀՀ Առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն իր առանձնատանն ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի Արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոնաթան Լաքոտին։
Առաջին նախագահի խոսնակ Արման Մուսինյանի փոխանցմամբ, ավելի քան մեկ ժամ տևած զրույցի ընթացքում անդրադարձ է եղել Հայաստանում և Արցախում ստեղծված իրավիճակին, Հայաստանի ներքաղաքական զարգացումների հեռանկարներին ինչպես նաև տնտեսական, սոցիալական և հումանիտար բնույթի մի շարք հարցերի։
Հանդիպմանը մասնակցել են Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատան առաջին խորհրդական Կլեր Լը Ֆլեշերը և ՀՀ Առաջին նախագահի գրասենյակի տնօրեն Ավետիս Ավագյանը։

Политика 18:00 08/02/2021 Армения
Первый президент Армении Левон Тер-Петросян 8 февраля в своем особняке встретился с чрезвычайным и полномочным послом Франции в Армении Джонатаном Лакотом. Об этом на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь экс-президента Арман Мусинян.
«В ходе беседы, продолжавшейся более часа, стороны обсудили ситуацию в Армении и Арцахе, перспективы внутриполитического развития в Армении, а также ряд экономических, социальных и гуманитарных вопросов.
На встрече присутствовали также первый советник посольства Франции в Армении Клэр Ле Флешер и руководитель офиса первого президента Армении Аветис Авагян», - сообщил Мусинян.