Քաղաքական 19:25 16/02/2021 Հայաստան
«Մոտ մեկ ամիս է հանրահավաքներ չեն եղել և իմ տպավորությամբ, մարդկանց մոտ ավելի է հասունացել hասկացությունը, թե մենք ինչ ծանր վիճակի մեջ ենք ընկել։ Այսինքն՝ եթե սկզբում տաք էին, դեռ չէին հասկանում, հիմա շատ ավելի շատ մարդ  կլինի»,- Ազատության հրապարակում այսօր  քաղաքացիների ու լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հայրենիքի փրկության շարժման կողմից վարչապետի միասնական թեկնածու առաջադրված Վազգեն Մանուկյանը։
Նրա խոսքով, երբ Նիկոլ Փաշինյանը դարձավ վարչապետ, ժողովուրդն իր կողմն էր։
«Երբ գնաց Սոչի հանդիպելու Պուտինին, Արցախի հարցի մասին պետք է խոսեին։ Ես նույնիսկ մանրամասնությունները գիտեմ՝ ինչ են խոսել Ղարաբաղի հարցի մասին, քանի որ կողքի մարդկանցից եմ իմացել դա։ Զանգում եմ բոլոր այն մարդկանց, որոնք  Ղարաբաղի հարցի հետ կապ ունեին, հարցնում եմ ՝ ձեզ հետ խորհրդակցե՞լ է գնալուց առաջ, բացասական պատասխան են տալիս։ Ուրեմն մարդը գալիս է իշխանության , ոչ մի տեղեկություն չունի հարցի մասին, լայախ չի անում նախկին նախարարների կամ պատասխանատուների հետ քննարկի այդ հարցը, որ իմանա այնտեղ ինչ ասի։ Հիմա Հայաստանում այդպես է՝ ոչ ոք խորհուրդ չի հարցնում»,- ասաց Վազգեն Մանուկյանը։
Պատասխանելով հարցին, թե արդյոք հնարավո՞ր է բանակցային գործընթացում փոփոխություն, եթե ինքը գա իշխանության, նա դրական պատասխան տվեց։ «Կարծում եմ՝ այո»,- ընդգծեց նա։

Политика 20:06 16/02/2021 Армения
«Уже почти месяц как митингов не было, и на мой взгляд, у людей более зрелое понимание того, в какой сложной ситуации мы находимся. Другими словами, если вначале они были еще горячими, и все еще не понимали, то теперь будет намного больше людей», - сказал сегодня на площади Свободы в беседе с гражданами и журналистами единый кандидат на пост премьер-министра Движения за спасение Родины Вазген Манукян.
По его словам, когда Никол Пашинян стал премьер-министром, народ был на его стороне.
«Когда он поехал в Сочи на встречу с Путиным, они должны были говорить об Арцахской проблеме. Я даже знаю подробности того, что они говорили о карабахской проблеме, потому что я узнал об этом от людей, находившихся рядом. Я звоню всем, кто имел отношение к карабахскому вопросу, спрашиваю, советовался ли он с вами перед отъездом, все они дают отрицательный ответ. Значит, человек приходит к власти, не имеет никакой информации о проблеме, не удосуживается обсудить этот вопрос с бывшими министрами или должностными лицами, чтобы знать, что там говорить. Сейчас в Армении так - никто не спрашивает совета», - сказал Вазген Манукян.
Отвечая на вопрос, возможно ли изменение в переговорном процессе в случае, если он придет к власти, он дал положительный ответ: «Думаю, что -да», - подчеркнул он.