Քաղաքական 10:12 24/03/2021 Արցախ
Ռուսաստանի խաղաղապահ զորակազմը շարունակում է ապահովել ապրանքների տարանցումը այն տարածքների միջև, որոնք Ադրբեջանի վերահսկողության տակ են հայտնվել 2020 թվականի նոյեմբերին:
Հումանիտար արձագանքման կենտրոնի ռուսական իններորդ շարասյունը, որը բաղկացած է եղել 15 ԿամԱԶ մակնիշի ռազմական և ուղեկցող մեքենաներից, անցել է Ստեփանակերտ-Մատաղիս-Քարվաճառ երթուղով և առաքել շուրջ 60 տոննա բեռ՝ սոցիալական օբյեկտների և բնակելի շենքերի էներգիայի և ջրի մատակարարման համակարգերը վերականգնելու համար: Տեղափոխվել են էլեկտրական սարքավորումներ, շինանյութեր և կոնստրուկցիաներ:
Ռուս խաղաղապահների օգնությամբ 9-ը ավտոշարասյան միջոցով ընդհանուր առմամբ տեղափոխվել է ավելի քան 1400 տոննա հումանիտար բեռ:
Ըստ ՌԴ ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրության՝ ադրբեջանական կողմին օգնություն է ցուցաբերվել անցյալ տարվա նոյեմբերի 9-ին Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կնքված եռակողմ պայմանագրի կետերի հիման վրա:

Политика 10:49 24/03/2021 НКР
Российский миротворческий контингент продолжает обеспечивать транзит грузов между территориями, перешедшими под контроль Азербайджана в ноябре 2020 года.
Девятая российская колонна Центра гуманитарного реагирования, состоящая из 15 военных автомобилей КамАЗ и машин сопровождения, проследовала по маршруту Степанакерт – Мадагиз – Кельбаджар и доставила около 60 тонн груза для восстановления систем энергообеспечения и водоснабжения социальных объектов и жилых домов в Кельбаджарском районе.
В том числе были перевезены электрооборудование, строительное оборудование и материалы.
Всего при содействии российских миротворцев девятью колоннами автомобильной техники было перевезено более 1400 тонн гуманитарных грузов.
Согласно сообщению, распространенному МО РФ, содействие было оказано азербайджанской стороне на основе условий трехстороннего соглашения России, Армении и Азербайджана от 9 ноября прошлого года.