Քաղաքական 10:55 27/03/2021 Հայաստան
Նաիրա Զոհրաբյան. Հայաստանյան սորոսներին վիրավորել է այն, որ ես Սորոսի ռուս դրածո Նավալնուն անվանել եմ պետականակործան
ԲՀԿ-ական պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանն ահազանգում է սորոսական կազմակերպությունների կողմից իր դեմ նախաձեռնած արշավի մասին.
«Փաստորեն, հայաստանյան սորոսական մի խումբ կազմակերպություններ միջազգային հարթակներ իմ դեմ նամակներ են հղել։ Ու գիտե՞ք, թե ինչի համար. ստրասբուրգյան հունվարյան նստաշրջանում իմ ելույթի համար, որտեղ ես այդ կազմակերպություններին մեղադրել եմ իրենց գործունեությամբ երկրի իմունիտետը ջարդելու մեջ և կոչ եմ արել Ռուսաստանին թույլ չտալ, որ Նավալնին Ռուսաստանում կրկնի հայաստանյան սցենարը։
Ուրեմն, սորոսականները իրենց հղած լայնաշունչ նամակում ինձ մեղադրել են նաև, որ հակասորոսական իմ ելույթների պատճառով իրենք իրենց այլևս անվտանգ չեն զգում և հանրության ագրեսիայի մշտական թիրախի տակ են։
Հայաստանյան սորոսներին նաև վիրավորել է այն, որ ես Սորոսի ռուս դրածո Նավալնուն անվանել եմ պետականակործան։
Հա, և ի՞նչ են պականջել մեր սորոսականները միջազգային կառույցներից. նրանք ուզում են, միջազգային կառույցները ինձ լռեցնեն, քանզի իմ ելույթները «նպաստում» են Սորոսի հանդեպ ատելության աճին, ինչը, ըստ իրենց, ավարտվում է իրենց գրասենյակների վրա գրոհով։
Ու քանի որ միջազգային կառույցներում հստակ ընդգծված հակառուսական տրամադրություն է թևածում, իմ կերպարը ամբողջացնելու համար վերջիններս իրենց նամակում մի քանի անգամ շեշտել են, որ ես ռուսամետ եմ և Եվրոպայի սիրած ու գուրգուրած Նավալնուն համարում եմ չարիք։
Ի դեպ, հայկական սորոսականները չեն էլ թաքցրել, որ Մարդու իրավունքների հանձնաժողովի նախագահից ինձ հեռացնելը իրենց նախաձեռնությունն է եղել։
և ուրեմն, որպես ամփոփում ասեմ՝ ես շարունակելու եմ ամեն ինչ անել, որ բոլոր այն կասկածելի ֆինանսավորմամբ կազմակերպությունները, որոնց խնդիրը մեր ինքնությունը, եկեղեցին, բանակը, պատմությունը, ընտանիքը ոչնչացնելն է, ովքեր փող եմ ստանում թուրքի հետ եղբայրություն քարոզելու համար, չկարողանան ավարտին հասցնել Հայաստանի պետականությունը ջնջելու իրենց առաքելությունը։
Էնպես որ՝ շարունակեք նամակներ գրել»։
Փաստորեն, հայաստանյան սորոսական մի խումբ կազմակերպություններ միջազգային հարթակներ իմ դեմ նամակներ են հղել։ Ու գիտե՞ք, թե...

Политика 11:46 27/03/2021 Армения
Наира Зограбян: Армяне-соросовцы оскорблены тем, что я назвала русского ставленника Сороса -Навального, губительным для государства
Депутат от «Процветающей Армении» Наира Зограбян бьет тревогу о кампании, инициированной соросовскими организациями против нее.
«Фактически, ряд армянских организаций Сороса направила против меня письма в международные площадки. А знаете почему? За мое выступление на январской сессии в Страсбурге, где я обвинила эти организации в развале своей деятельностью иммунитета страны  и призвала Россию не позволить Навальному повторить армянский сценарий в России.
Итак, в своем обширном письме соросовцы обвинили меня также в том, что из-за моих антисоросовских выступлений они больше не чувствую себя в безопасности и становятся постоянной мишенью общественной агрессии.
Армяне-соросовцы были оскорблены также тем, что я назвала русского ставленника Сороса- Навального, губительным для государства.
Да, и что же наши соросовцы потребовали от международных организаций? Они хотят, чтобы международные структуры заставили меня замолчать, потому что мои выступления «способствуют» росту ненависти к Соросу, которая, по их мнению, заканчивается нападением на их офисы.
А поскольку в международных структурах витают явно антироссийские настроения, для полноты моего имиджа последние в своем письме неоднократно подчеркнули, что я пророссийская, и считаю Навального, которого любит и лелеет Европа, злом.
Кстати, армянские соросовцы даже не скрывали, что снятие с должности председателя Комиссии по правам человека было их инициативой.
И, в заключение, я скажу, что буду продолжать делать все возможное, чтобы все сомнительно финансируемые организации, задачей которых является уничтожение нашей идентичности, церкви, армии, истории, семьи, которые получают деньги за пропаганду братства с турками, не смогли довести до конца свою миссию по уничтожению государственности Армении.