Հասարակություն 10:52 03/05/2021 Աշխարհում
Առնվազն 26 մարդ, այդ թվում՝ երեք երեխա է զոհվել Բանգլադեշում արագընթաց նավակի և բեռնանավի բախման հետևանքով: «Dhaka Tribune»-ի տարածած տեղեկատվությունը ներկայացնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն:
Ոստիկանության տվյալներով՝ նավը, որում եղել է ավելի քան 30 մարդ, շրջվել է ավազով բեռնված բեռնատար նավին բախվելուց հետո: Բախման պատճառները պարզվում են:
Բախումից հետո փրկարարները ջրից դուրս են բերել հինգ մարդու, վիրավորներին ուղարկել են հիվանդանոց:
Վթարի վայրում փրկարարական գործողությունը շարունակվում է, ոստիկանությունը ենթադրում է, որ բախումից հետո անհայտ կորածներ կան: Վթարի վայր են ժամանել տեղի հրշեջ ծառայության և գետային ոստիկանության ջրասուզակները:

Общество 12:16 03/05/2021 В мире
Не менее 26 человек, в том числе трое детей, погибли при столкновении скоростной лодки с баржей в Бангладеш, сообщает издание Dhaka Tribune.
Как передает РИА Новости, по данным полиции, катер, на борту которого было более 30 человек, перевернулся после того, как врезался в груженую песком баржу. Причины столкновения выясняются.
После столкновения спасатели вытащили из воды пять человек, пострадавшие направлены в больницу.
На месте крушения продолжается спасательная операция, полиция считает, что после столкновения есть пропавшие без вести. Но место ЧП выехали водолазы из местной пожарной службы и речной полиции.